Sarayköy Belediye Meclisi huzur hakkı ödemelerini Mehmetçik Vakfı’na bağışladı

Sarayköy Belediye Meclisi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeyinde gerçekleştirdiği ‘Barış Pınarı Harekatı’ dolayısıyla olağanüstü toplantı. İktidar ve muhalefet mensubu Meclis Üyeleri, olağanüstü meclis toplantısı huzur hakkı ödemelerinin Mehmetçik Vakfı’na bağışlanması kararını aldı.

SARAYKÖY 19.10.2019, 09:30
Sarayköy Belediye Meclisi huzur hakkı ödemelerini Mehmetçik Vakfı’na bağışladı

HABERDENİZLİ.COM

Sarayköy Belediye Meclisi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeyinde gerçekleştirdiği ‘Barış Pınarı Harekatı’ dolayısıyla olağanüstü toplandı. Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya katılan AK Parti, CHP, İYİ Parti Meclis Üyeleri, operasyona tam destek verdiğini açıkladı. Kahraman Türk ordusu tarafından sürdürülen "Barış Pınarı Harekâtı”nı destekleme kararı oy birliğiyle alındı.

Meclisteki tüm partilerin meclis üyelerine teşekkür eden Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Dünya durdukça ülkemizin bekası ve geleceğinin yaşaması için toplanmış bulunuyoruz. Bizim ordumuz dünyaya barışı, huzuru, kardeşliği her yerde gösteren ordudur. Mehmetçiğimiz bu amaçla dünyanın her yerinde görev almaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye’de oluşturulmak istenen terör devletine ve ileride karşılaşacağımız çok büyük sorunlara karşı; ayrıca 10 yılı aşkın süredir memleketimizde hepimize misafir olan Suriyeli vatandaşların güvenlik koridoruna yerleştirilmesi ve göç ettirilmesi için bu harekatı başlatmıştır. Tüm vatandaşlarımız, siyasi partilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte ordumuzun yanında olduğumuzu hissettirdik. Bu 10 günlük süreçte etrafımızdaki ve dost bildiğimiz devletlerin aslında nasıl olduğunu gördük. Bugün ay yıldızlı bayrağımızın gölgesinde toplandığımız gibi hep beraber ülkemizin geleceği için, gençlerimiz için, bekamız için, vatanımız, bayrağımız için bütün farklılıklarımızı bir kenara bırakıp böyle zamanlarda beraber olduğumu, kenetlendiğimizi tekrar tüm dünyaya ispat ettik. O yüzden şükranlarımı, sevgilerimi sunuyorum. Barış Pınarı Harekâtı’nda şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

AK Parti Grup Başkanı Hakan Gültekin, operasyona tam destek verdiklerini belirterek olağanüstü meclis toplantısı huzur hakkı ödemelerinin Mehmetçik Vakfı’na bağışlanması önerisini sundu. Öneri meclise sunularak Ahmet Necati Özbaş’ın Başkanlığında AK Parti, CHP, İYİ Parti Meclis Üyeleri tarafından kabul edildi.

Sarayköy Belediye Meclisi huzur hakkı ödemelerini Mehmetçik Vakfı’na bağışladı

Sarayköy Belediye Meclisi huzur hakkı ödemelerini Mehmetçik Vakfı’na bağışladı

Yorumlar (0)