banner1348

Müftülük Sitesi ve Mollaahmetzadeler Camii Açıldı

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde yapımı tamamlanan Sarayköy Mollaahmetzadeler (Ağalar) Camii ve Sarayköy Müftülük Sitesi Vali Hasan Karahan’ın katılımıyla gerçekleştirilen tören ile açıldı.

Müftülük Sitesi ve Mollaahmetzadeler Camii Açıldı

Sarayköy ilçesinde düzenlenen törene; Vali Hasan Karahan, Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İl Müftüsü Mehmet Aşık, Sarayköy İlçe Müftüsü Ahmet Dilek ve vatandaşlar katıldı.

Vali Karahan, açılış töreninde yaptığı konuşmada, kısa bir sürede bitirilen Sarayköy Mollaahmetzadeler (Ağalar) Camii’nin ve Müftülük Sitesinin hizmete açılmasından mutluluk duyduğunu belirterek;” Bu aziz ve mübarek günde Kıblemizi doğrulttuk Allah yolumuzu şaşırtmasın, yanlış yollara yöneltmesin. Kıble yanlışsa camiyi yıkar yeniden yaparız ama adamın yolu yanlışsa onu düzeltmek zor oluyor. Onun için Allah hepimizi ıslah etsin Allah hepimizi doğru yollara, hayırlı yollara, Allah kendine iyi bir ümmet olacak yollara yöneltsin. Bu güzel günde böylesine güzel bir eseri kısa bir zamanda, hizmete açmanın verdiği gururla hepinizi selamlıyorum. Emeği geçenlere; başta İlçe Müftümüze, Kaymakamımıza, İlçe Belediye Başkanımıza ve diğer hayırseverlerimize, Derneğimize, çorbada tuzu bulunan tüm hemşerilerimize, komşularımıza, vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin. Güzel bir eser ortaya çıkmış. Sarayköy’ ün çehresine bir güzellik daha katılmış. İnşallah yollar da tamamlanınca daha da güzel olacak. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER