Büyük Menderes Zehir Akıyor

Denizli’nin Sarayköy ilçesinden geçen Büyük Menderes’te su kirliliği toplu balık ölümlerine neden olmaya başladı. Nehir suyu ile arazilerini suladıklarını ifade eden mahalle sakinleri buradaki kirlilik sadece bizi değil herkesi zehirliyor.” İfadelerini kullanıyor. 

Büyük Menderes Zehir Akıyor

HABERDENİZLİ.COM

Ege Bölgesinin en büyük nehri olan Büyük Menderes’in son günlerde başı kirlilik ile dertte. Nehrin Sarayköy sınırları içinde kalan bölgede kirlilik hat safhaya çıkarken çevrede toplu balık ölümleri görülmeye başladı. Çevrede yaşayan vatandaşlar kirliliğin fabrikalardan kaynaklandığını iddia ederken yetkililiklerin bir an önce bu duruma müdahale etmesini istiyor.
Özellikle Karakıran Mahallesi bölgesinde su siyah bir tabakayla kaplanmış durumda.  Mahalle sakinleri bu kirli suyun sadece bölge halkını değil herkesi zehirlediğine vurgu yaparak, “biz tarlalarımızı buradan suluyoruz. Tarlalarda yetişen ürünlerde pazarlarda satılarak vatandaşlara ulaşıyor.  Bu su herkesi zehirliyor. Yetkililerin bir an önce önlem almasını istiyoruz.” İfadelerini kullanıyor. 

Kaynak:sarayköy.com.tr

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243