banner1348

Başkan Özbaş, Örnek Bir Hayat Hikayesine Tanıklık etti

Ramazan ayı boyunca her gün bir eve misafir olan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Hüseyin ve Mükerrem Erdoğmuş çiftinin evinde örnek bir hayat hikayesine tanıklık etti.

Başkan Özbaş, Örnek Bir Hayat Hikayesine Tanıklık etti

75 yaşındaki Hüseyin Erdoğmuş, hiçbir şey hatırlamayan eşi 65 yaşındaki Mükerrem Erdoğmuş’un yemeğini yapıyor, gezdiriyor, bebek gibi bakıyor. Temiz bir ortamda durması için her gün evini temizliyor. Tüm zorluklara rağmen Erdoğmuş, “Eşim bana Allah’ımın emaneti, hayat arkadaşım. Yatağa düşse de bakarım ben ona” diyerek herkese örnek oluyor. 
Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, eşi Esin Özbaş, oğulları Ahmet Sefa ve Fatih Özbaş ile Ramazan ayı boyunca her gün bir eve misafir oluyor. Vatandaşlar sorun ve taleplerini Başkan Özbaş’a birebir anlatma fırsatı buluyor.
Son olarak Sarayköy’ün Aşağı Mahallesi’nde oturan 75 yaşındaki Hüseyin Erdoğmuş ve 65 yaşındaki Mükerrem Erdoğmuş çiftinin evine ailesi ile misafir olan Başkan Özbaş, örnek bir hayat hikâyesine de tanıklık etti. 
 75 yaşındaki Hüseyin Erdoğmuş, Başkan Özbaş’a hayat hikayesini anlattı. Erdoğmuş, “Mükerrem benim ikinci eşim. İlk eşim Selver Hanım vardı. Onunla koskoca 17 sene geçirdik. Kendisi kemik iliği hastasıydı. Ayda bir kez hastaneye giderdik Selver’e 2 şişe kan verirlerdi. Çok doktora gittik, vücudu kan yapmıyordu. Vefat etti. Ona 17 sene baktım. Hala okuduğu Kuran-ı Kerimler durur, saklarım” dedi. 
65 yaşındaki Mükerrem Erdoğmuş ile 27 senedir evli olduğunu belirten Erdoğmuş, “Mükerrem menenjit, şeker hastası sayamayacağım kadar çok rahatsızlığı var. Zaman geçtikçe rahatsızlığı artıyor, bir çocuk gibi şuan. Artık hiçbir şey hatırlamıyor. Yemeğini yapamıyor. En son yaptığında yemeğin içine çamaşır suyu dökmüştü. Yaklaşık 25 senedir yemekleri ben yapıyorum. Sabah kahvaltısını yaptırırım. Sonra dışarıya çıkarır gezdiririm. Kendisi çıktığı zaman kayboluyor. Temiz bir ortamda durması için her gün evi temizlerim. O bana Allahımın emaneti. Hayat arkadaşım. Yatağa düşse de bakarım ben ona” dedi. 
Hayatının gazel gibi olduğunu ifade eden Erdoğmuş, “Eşimin bana hiçbir kötülüğü yok. Nur dolu benim eşim. Ben ona bakarken bana hep ‘sen benim hem anamsın hem de babamsın’ diyor. Bu sözlerinin ardından ciğerim cız ediyor. O benden memnun ya Allah’ıma bin şükür başka ne isterim. Ben halimden bin kere razıyım” diye konuştu.
Hüseyin Erdoğmuş’un hikayesini dinleyen Başkan Özbaş, “ İşte asıl hikaye, asıl hayat Hüseyin amcamızın hayatı. Allah ondan bin kere razı olsun. Kimin ne zaman ne olacağı asla belli olmaz. Eşine sımsıkı sarılmış, onu kimseye muhtaç etmeden kendisi el bebek gül bebek bakıyor. ‘Hayat arkadaşım’ sözlerini en güzel gösteren Hüseyin amcamın bu hayatı aslında… Herkese örnek olmalı. Bizlerde her zaman Hüseyin amcamın ve Mükerrem teyzemin yanında olacağız” diye konuştu. 
 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER