Acılı Aile O Anları Anlattı

Somali’nin başkenti Mogadişu’da bir vergi kontrol noktası yakınında bomba yüklü araçla düzenlenen saldırı sonrası hayatını kaybeden Mehmet Kaplan’ın acılı ailesi, Kaplan ile yaptıkları son konuşmaları ve olayı öğrendikleri anları anlattı.

SARAYKÖY 30.12.2019, 17:58 31.12.2019, 10:29
banner1692

HABERDENİZLİ.COM

Geçtiğimiz gün Somali’nin Başkenti Mogadişu’da bomba yüklü aracın teröristler tarafından patlatılması sonrası hayatını kaybeden 73 kişiden birisi olan Mehmet Kaplan’ın Sarayköy’de bulunan evinde acı bekleyiş devam ediyor. Bağlı bulunduğu şirket çalışma şeklini sevdiği için Kaplan’ı uzun süredir Somali’ye göndermek istiyordu, borçların ardından ev borcu bitesiye kadar gidip çalışma kararı aldı. Teröristlerden arındırılan bölgelerin güvenli bölge ilan edilmesinin ardından o bölgelerde çalışma yapmak için giriş yapan ekiplerle beraber olan Kaplan, o sabah içerisinde bulunduğu ekip  ikinci araç olarak kontrol noktasına geldiğinde hain terör saldırısı gerçekleşti. Meydana gelen saldırıda oda arkadaşı olan diğer Türk vatandaşı ile birlikte hayatını kaybetti.

 Olay günü yaşadıklarını, Mehmet Kaplan ile yaptıkları son konuşmayı ve Sarayköy’den Mogadişu’ya gitme nedenlerini Mehmet Kaplan’ın oğlu Emre Kaplan kameralarımıza anlattı. Oğlu Kaplan, duygu dolu anları anlatırken, “Babasının şehit olduğunu ve Türkiye’nin her yerinden sayısız seveni olduğunu ifade etti.  Kaplan ayrınca “Babam bizim her şeyimizdi, onunla gurur duyuyoruz” dedi.  Oğul Kaplan ayrıca, Babasının oraya ekonomik durumlardan dolayı gittiğin evlerinin borcu biter bitmez dönmek istediğini söyledi.  Mehmet Kaplan’ın babası ise kameralarımıza yaptığı açıklamada Kurban bayramından sonra izne gelecekti, şuan çok yoğunmuş işleri, bizlerde sabırsızlıkla geleceği günü evladımıza kavuşacağımız anı bekliyorduk” dedi.

Yorumlar (0)