ZABITA'DAN FIRINLARA GECE YARISI DENETİMİ

Denizli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kentte faaliyet gösteren fırın ve imalathanelere 5 ekiple eşzamanlı denetimler gerçekleştirdi.

SAĞLIK 15.07.2013, 17:01 15.07.2013, 17:08
ZABITA'DAN FIRINLARA GECE YARISI DENETİMİ
banner1692
Denizli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri gece saatlerinde kentte faaliyet gösteren fırın ve imalathaneleri denetledi. Sabah saatlerine kadar devam eden kontrollerde fırınlarda çalışan işçilerin muayene kartları, iş elbiseleri, hamurun yapıldığı tekneler, işçilerin saç sakal kontrolleri, soyunma odaları, hamurların bekletildiği odalar, un çuvallarının saklandığı ambarlar, odaların temizliği ve sağlığa uygunluk durumu, dezenfekte, paspas temizliği, havalandırma sistemleri, etiketler, tuvaletlerin temizliği, ekmek gramajları, işyeri açma ruhsatları ve hafta sonu tatil ruhsatları tek tek kontrol edildi.
Yapılan kontrollerde işyerlerinin genel temizlik kurallarına uyduğu ve uygun standartlarda ekmek ürettikleri tespit edildi. Ancak 5 işyerinin küçük denilecek nitelikte eksikliği ortaya çıkmasından dolayı işyeri sahiplerine sözlü ihtar verildi.
  Zabıta Müdürü Emin Akbulut, denetimlerin aralıksız devam ettiğini kaydederek, “Denetimlerde gerek fırın işletmecilerine gerekse işçilere gerekli uyarıların yapıldı. Halk sağlığını etkileyen ve tehdit eden unsurların ortadan kaldırılması için denetimlerimiz aralıksız devam ediyor. Denizli genelinde 43 fırın zabıta ekiplerince gece yapılan operasyonla denetlendi. Söz konusu fırınlar genel temizlik, işyeri açma ve çalışma ruhsatı, iş gömleği, fiyat tarife listesi gibi hususlarda denetledi. Genel olarak fırınların standart dahilinde faaliyet gösterdiği ortaya çıktı. 5 işyerine eksikliğin giderilmesi için süre verildi. Ramazan ayı nedeniyle denetimlerimiz artırdık. Bir sonraki denetimde eksiklikler giderilmemiş ise yasal işlem uygulanacaktır” dedi.
Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)