Yaşı 81, Kalbi İse 20 Yaşında!

Özel Denizli Tekden Hastanesi'nde uzun yıllardır görev yapan, yaptığı cerrahi operasyonlar ile özellikle Ege Bölgesi'nde tanınan Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Burak Tamtekin, önemli bir ameliyata daha  imza attı. Kalp krizi geçiren 4 çocuk babası 81 yaşındaki Burhan Sevinç, ileri yaşına rağmen doktor Burak Tamtekin ve ekibi tarafından acil bir şekilde ameliyata alındı ve 3 damarına bypass yapılarak yeniden hayata döndürüldü.

SAĞLIK 04.12.2019, 12:07 04.12.2019, 16:27

RİSKLİ BULUNDU,TEKDEN'E SEVK EDİLDİ

Burhan Sevinç...Tam 81 yaşında ve 4 çocuk babası...Sevinç Ailesi, babalarının kalp krizi geçirmesiyle büyük şok yaşadı. Soluğu hastanede alan ailenin tek umudu babalarının bir an önce sağlığına kavuşmasıydı. Ancak ailenin sevk edildiği sağlık merkezi, Burhan Sevinç'in anjio olması gerektiğini belirtip yaşlı hastalar için son derece riskli olduğu gerekçesiyle tam donanımlı bir sağllık kuruluşuna başvurmaları gerektiğini söyledi.Aile zaman kaybetmeden Özel Denizli Tekden Hastanesi Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisi Bölümü'ne başvurdu.

İLERİ YAŞINA RAĞMEN ACİL AMELİYATA ALINDI

Kalp krizi geçirerek Özel Denizli Tekden Hastanesi'ne başvuran Burhan Sevinç'e zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde müdahale edildi ve anjio yapıldı. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Burak Tamtekin ve ekibi hasta Sevinç'in anjio sonuçlarını değerlendirdi ve ameliyat kararı verdi. Yaş ve genel durum itibari ile yüksek risk grubunda olan hasta Sevinç ve yakınlarına gerekli riskler ve doğabilecek komplikasyonlar anlatıldı, ardından hasta anjiodan tam 1 saat sonra ameliyata alındı. 

EŞİNE AZ RASTLANIR OPERASYONA İMZA ATTI

Op.Dr.Burak Tamtekin, bypass ameliyatında ileri yaş açısından  risk grubunda bulunan hasta Sevinç'in 3 damarına bypass operasyonu gerçekleştirerek eşine az rastlanır başarıda bir bypass ameliyatı uyguladı. Başarılı geçen ameliyatın ardından hasta yoğun bakıma alındı ve 4 saat sonra solunum cihazından ayrıldı. Burhan Sevinç ve ailesi, yaşadıkları korku dolu sürecin mutlu sonlanmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

“EKİP OLARAK TÜM RİSKLERİ ÜSTLENDİK”
Ameliyatı gerçekleştiren Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Burak Tamtekin donanımlı sağlık kuruluşlarında tecrübeli hekimler kontrolünde gerçekleşen riskli ameliyatların dahi olumlu sonuçlar verdiğini söyledi ve ekledi “Hasta bize geldiğinde kardiyojenik şok tablosu içindeydi. Ekokardiyografi ve koroner anjiografi yaptık. Yani hastamız kalp krizinin en ağır şeklini geçiriyordu. Tek çare acilen bypass ameliyatına alınmasıydı. Aile ile uzun görüşmeler yaptık ve Burhan amcanın olması gereken ameliyatını ekip olarak tüm riskleri ile üstlendik.
Sonuçsa; hem bizleri çok mutlu etti hem de Burhan Amca ve ailesini.Birçok hastanenin risk olarak gördüğü ve kabul etmediği bu ameliyatı üstlenmenin ve hastamızı mutlu bir şekilde taburcu etmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

Yorumlar (0)