Uşak'ta okul sütü dağıtımına başlandı

“Okul Sütü Akıl Küpü” projesi kapsamında, Uşak'taki Yaşar Akar İlköğretim Okulu’nda öğrencilere süt dağıtıldı. Dağıtıma Vali Mehmet Ufuk Erden ve eşi Yeşim Erden, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Bulut, İl Sağlık Müdürü Alper Cem Ünal ve Defterdar Abdullah Kırım katıldı.

Uşak'ta okul sütü dağıtımına başlandı

Okul Sütü Akıl Küpü” projesi kapsamında, Uşak'taki Yaşar Akar İlköğretim Okulu’nda öğrencilere süt dağıtıldı. Dağıtıma Vali Mehmet Ufuk Erden ve eşi Yeşim Erden, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Bulut, İl Sağlık Müdürü Alper Cem Ünal ve Defterdar Abdullah Kırım katıldı.

Dağıtımdan önce bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Bulut, "Bu proje Sağlık Tarım, Maliye ve Milli Eğitim bakanlıkları tarafından finanse ediliyor. Pazartesi, çarşamba ve cuma günleri dağıtım yapılacak. Yıl sonuna kadar 23 bin 556 öğrenciye kutu süt verilecek.” dedi. Türkiye'de süt tüketimin yok denecek seviyelerde olduğuna değinen Vali Erden ise, “Yapısı itibariyle süt ve süt ürünlerini ömür boyu kullanıyoruz. Devletimiz, çocuklarımızın ömür boyu süt içme alışkanlığı kazanması için böyle bir proje uygulamaya koydu. Sizlerden isteğimiz, sağlıklı beslenmeniz. Devletimiz ve hükümetimiz, süt tüketimini arttırmak için öğrencilerimize ücretsiz süt dağıtımı başlattı. Dönem sonuna kadar ilimizdeki 23 bin 568 öğrencimize, toplam 1 milyon 131 bin 264 kutu süt dağıtılacak.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2013, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER