Tüm Dişlere İmplant Nasıl Yapılır?

Eğer sizin de tüm dişleriniz çekilmiş ise ve ağzınızda hiç diş yok ise ana diş konforunda bir dişe sahip olabilirsiniz.

SAĞLIK 30.09.2020, 17:34
Tüm Dişlere İmplant Nasıl Yapılır?

Bilindiği üzere ilerleyen yaşlara bağlı olarak kişilerin tüm dişleri çürüyerek dökülebilir. Bu gibi durumlarda ise protez dişler yani takma dişler kullanılmak zorunda kalınabilir. Ama protez dişlerin kullanımı son derece zor ve konforsuzdur. Özellikle çene kemiklerinde giderek aratan erimelere bağlı olarak incelmeler meydana gelir. İncelen çene kemiği ise protez dişlerin çene kemiğinde tutunmasını zorlaştırır. Eğer sizin de tüm dişleriniz çekilmiş ise ve ağzınızda hiç diş yok ise ana diş konforunda bir dişe sahip olabilirsiniz. İzmir implant diş sizler için bu hizmeti veren en iyi yerlerden biridir. Burada yapılan uygulama son derece basittir. Yine kişilerde ağrı ya da acı duyma gibi bir problem de meydana gelmez.

Tüm Dişlere İmplant Nasıl Uygulanır?

Tüm Dişlere İmplant Nasıl Uygulanır

Eğer ağzınızda hiç diş yoksa, kendi dişleriniz gibi sabit kullanabileceğiniz dişler yaptırabilirsiniz. Bu konuda bireylerin en büyük endişesi 32 adet implant yapılması gibi düşüncelerdir. Bu hem korkuyu hem de implant fiyatları endişesini beraberinde getirir. Ama şunu söylemekte fayda vardır, hiç dişi olmayan kişilere 32 adet implant yapılmaz. Üst çene kemiği için ve alt çene kemiği için uygun sayıda vidalı diş yapılır. Bu da genelde üst çeneye 7 alt çeneye 4 ila 6 adet implant uygulanır. Yani ağzın tamamına implant yapılmaz. Belli sayıda yapılan implant köklerinin üzerine köprü işlemi uygulanır. İmplant İzmir ile sanki hiç diş çekme işlemi yapmamış gibi kendi diş konforunuza ulaşabilirsiniz.

Ağız içine yapılan implant tedavilerine köprü yapılarak, hem maliyet hem de zamandan tasarruf edilir. Köprü işlemi ile yeni ve daha düzgün, sağlıklı dişlere kolayca kavuşabilirsiniz. Elbette bu işlem için ilk olarak bir doktor muayenesine gitmeniz gerekir. Çünkü bazı sağlık durumları veya çene yapısı impant tedavisi için uygun olmayacaktır. Bu nedenle ilk olarak bilgisayarlı tomografiler ile ağız ve çene kemiği analizi yapılmalı daha sonra tedaviye geçilmelidir. İmplant vidaları çene kemiğine yerleştirildikten sonra üzerine köprü yapılacağı için köprü kaplamalarında kullanılan malzemeler de önemlidir. Daha estetik ve daha sağlıklı dişler için zirkonyum İzmir tercih edilmesi tavsiye edilir. Bu dişlerde çürüme veya dökülme gibi durumlar asla söz konusu olmayacaktır.

Hiç Dişi Olmayan Kişilere Gülüş Estetiği Yapılır Mı?

Hiç Dişi Olmayan Kişilere Gülüş Estetiği Yapılır Mı

En büyük tereddütlerden biri de hiç diş olmayan kişilere gülüş estetiğinin yapılıp yapılamayacağıdır. Ama porselen diş izmir, ile bu işlem mümkün olacaktır. Çünkü alanında en deneyimli ve tecrübeli doktorlar, porselen kaplama ya da lamine kaplama gibi uygulamalar sayesinde gülüş estetiği yapabilir.

Eğer ağzınızda hiç dişiniz yoksa özellikle kaza gibi nedenlerden dolayı dişlerinizi tamamen kaybettiyseniz, diş estetiği İzmir ilimizden hizmet alabilirsiniz. Çünkü en ünlü diş doktorları ve gelişmiş diş klinikleri bu ilimizde mevcuttur. İlk olarak dişlerin olmadığı kısımlara implant kökü uygulanır. Daha sonra kökleri birbirine bağlayan köprü tedavisi uygulanır. Üzeri için kaplama yapıldıktan sonra gülüş estetiği İzmir sizlere en iyi gülüş tasarımını sunar. Hal böyle olunca daha genç ve daha estetik bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Diş estetiklerinin en iyi yanı üç boyutlu fotoğrafların tedaviden önce hazırlanmasıdır. Yani ağzınıza uygulanacak dişlerin sizde nasıl duracağınız önceden görebilirsiniz. Yine diş rengi, diş yapısı ve diş dizilimi gibi estetikle alakalı tüm detayları önceden görebilirsiniz. Bu sayede tıpkı ünlü oyuncular gibi kusursuz bir çene ve diş yapısına kavuşmanız mümkün olacaktır. Hollywood gülüşü İzmir ile her zaman bakımlı dişlere kavuşabilirsiniz.

Yorumlar (0)