banner1029

'Teknoloji Çocukları'nı Bekleyen Tehlike

Uzmanlara göre, akıllı telefonlarla, bilgisayarlarla, tabletlerle büyüyen çocuklarda miyop hastalığının görülme oranı git gide artıyor. Ve önlem alınmazsa çocuklar, ilerleyen yaşlarda çok daha ciddi göz hastalıklarıyla uğraşmak zorunda kalabilir.

'Teknoloji Çocukları'nı Bekleyen Tehlike

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamada, bu durumun çocukların göz sağlığını olumsuz etkilediği, Gelişen teknolojinin sonucu olarak miyop hastalığının da yaygınlaştığını belirten Uzmanlar, Aileleri uyarıyor, “Teknolojik gelişmeye ayak uydurmalıyız ancak çocuklarımızın çok küçük yaşta telefonlarla, tabletlerle tanışması onların miyop olmasına neden olabilir. Çocukları, elektronik cihazlardan, ekranlardan uzak durmaya teşvik etmeliyiz. Başka bir deyişle dışarı çıkıp güneş ışığı altında oynamaya ikna etmek hem genel sağlıkları hem de göz sağlıkları açısından önemli.”
 
Çocukların internette geçirecekleri vakit konusunda sınırlama yapılması gerektiğini belirten Uzmanlar, çocukların ileride miyop dışında daha ciddi göz sorunları yaşayabileceklerini vurguluyor, Çocuklarımız ya da torunlarımız çok erken yaşta gözlük takmak ve miyopinin getirdiği göz hastalıkları ile uğraşmak zorunda kalacaklar.

 
D VİTAMİNİ MİYOP RİSKİNİ AZALTIYOR
 
Buna göre Gözün, sağlıklı gelişimi için güneş ışığına ihtiyacı var. Ayrıca D vitamini miyop hastalığı riskini de azaltıyor. Çocuklarımızı güneş ışınlarından mahrum bırakmayalım. Havasız, kapalı, karanlık odalara hapsolmasınlar. Özellikle yaz tatilinde vakitlerini bilgisayar başında geçirmek yerine açık havada parklarda geçirsinler. Çocuklarımızı teknolojiyle ne kadar geç tanıştırırsak ileride yaşayabilecekleri göz sorunlarından o kadar korumuş oluruz.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2017, 17:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1204