banner1348

Poliklinikler Gece 22.00’ye Kadar Açık

Denizli Servergazi Devlet Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz, Ortopedi ve  Çocuk hastalıkları branşlarında vardiya poliklinikleri açıldı. bu uygulamayla poliklinikler  gece 22.00’ye kadar hizmet vermeye devam edecek. 

Poliklinikler Gece 22.00’ye Kadar Açık
banner1336

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Servergazi Devlet Hastanesi’nde Acil servisteki hasta yoğunluğunun azaltılması, acile gelen poliklinik hastalarının ayrı bir polikliniğe yönlendirilerek ilgili branş hekimine muayene olmasının sağlanması, acildeki gerçek acil hastalarına daha hızlı ve güvenli hizmet sunulabilmesi amacıyla vardiya poliklinikleri yılbaşından itibaren hizmet vermeye başladı.  İlk etapta Kulak Burun Boğaz, Ortopedi ve Çocuk hastalıkları branşlarından başlatılan uygulama ile vatandaşlar 16.00-22.00 saatleri arasında muayene olabilecek.  

Yeni yılın ilk iş günü başlatılan uygulamayı yerinde değerlendiren İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, vardiya poliklinikleri saatinde acil servisi ziyaret ederek sağlık çalışanları ve hastalarla görüştü. Hastane Başhekimi Alparslan Alsoy ve Başhekim Yardımcısı Derviş Berk’in eşlik ettiği ziyarette hastalara vardiya hizmeti ile ilgili bilgi veren Öztürk uygulama hakkında hastaların görüşlerini aldı. 

SERVERGAZİ DH’Yİ GÜÇLENDİRİYORUZ

Öztürk; “Bakanlığımız günlük acil hasta sayılarına göre acil servislerde hasta yoğunluğunun azaltılması ve dolayısıyla hastalarımıza daha kaliteli bir sağlık hizmeti sunulabilmesi için vardiya polikliniği açılması yönünde bir çalışma başlattı. İlimizin en yoğun hasta potansiyeline sahip Denizli Devlet Hastanesi’nde 2001 yılından bu yana başarıyla yürütülen vardiya poliklinik hizmetini bugün Servergazi Devlet Hastanesi’nde de başlatmış olduk. Geçtiğimiz 3 yıl içinde gerek yeni atamalarla gerekse hekim görevlendirmesi yaparak hastanemizin eksik branşlarını tamamlayıp 7 branşta branş nöbeti tutulabilmesini sağlamıştık. Şimdi de vardiya poliklinikleriyle hastanemizi daha da güçlendiriyoruz” dedi. 

3 BRANŞTA VARDİYA POLİKLİNİK HİZMETİ BAŞLADI

Servergazi Devlet Hastanes’nde günlük ortalama 500 acil hasta muayenesi yapıldığını belirten Öztürk; “2017 yılında acil servise 16.00-24.00 saatleri arasında başvuran hastaları değerlendirdiğimizde yüzde  60 gibi büyük bir kısmının 16.00-21.00 saatleri arasında müracaat ettiğini akut farenjit, üst solunum  yolu hastalıkları, akut tonsilit ve yumuşak doku hastalıkları tanılarının çoğunlukta olduğunu gördük. Bu doğrultuda hastanemizde ilk etapta KBB, ortopedi ve çocuk hastalıkları branşlarında her gün 16.00-22.00 saatleri arasında vardiya polikliniklerini başlatmaya karar verdik.  Bu uygulama ile acil servisin yoğunluğunu azaltarak hastalarımıza daha kaliteli bir hizmet sunmayı hedefliyoruz.” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER