PAÜ’de Kornea Nakli Yapılan Hasta Taburcu  Edildi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Kaya ve Yrd. Doç. Dr. Uğur Yılmaz tarafından kornea nakli gerçekleştirilen hasta sağlığına kavuştu. 

PAÜ’de Kornea Nakli Yapılan Hasta Taburcu  Edildi

HABERDENİZLİ.COM

Gözün ön tarafındaki saydam saat camı gibi olan kornea dokusunun şekil bozukluğu ya da saydamlığını yitirmesi nedeniyle görme kaybı yaşayan hastalar Kornea nakliyle sağlığına kavuşuyor.  PAÜ Hastanesi’nde başarılı bir operasyonla kornea nakli yapılan 56 yaşındaki Fatma Aydoğmuş taburcu edildi.   Kornea Nakli PAÜ’de ilk defa yapıldı. 

Göz Hastalıkları AD. Öğretim Üyeleri  Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Kaya ve Yrd. Doç. Dr. Uğur Yılmaz  merkez hakkında şunları belirtti “Kliniğimizde kornea nakli için gerekli tüm donanıma ve yeterli deneyime sahibiz. Hastaların beklemesine gerek olmadan bize başvurularından kısa bir süre sonra en güncel yaklaşımla nakil işlemini yapıp hastaları sağlığına kavuşturmaya çalışıyoruz. En son 56 yaşında gözüne darbe gelmesi nedeniyle 3 senedir görme yetisini kaybetmiş sadece ışık hissi farkeden Fatma Aydoğmuş isimli hastamıza kornea nakli yaptık. Hastamız ameliyattan hemen sonra 2/10 düzeyinde bir görmeye kavuştu. Bu görme seviyesi hastamızın sosyal hayatında tüm faaliyetlerini yerine getirebilmesini sağlayacak düzeydedir. Kontrollerinde bu görmenin daha da artacağı kanaatindeyiz. Hastalarımız bundan sonra diğer illere gitmeye gerek duymadan kornea nakillerini hastanemizde yaptırabileceklerdir.” dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2018, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER