Mide Balonu Uygulaması Nedir?

Endoskopik bir işlem ile yapılan mide balonu, kilo problemi yaşayan bireylerin başvurduğu yöntemlerdendir.

SAĞLIK 11.02.2021, 17:04
Mide Balonu Uygulaması Nedir?

Endoskopik bir işlem ile yapılan mide balonu, kilo problemi yaşayan bireylerin başvurduğu yöntemlerdendir. Sizler de cerrahi işlem ile kilolarınızdan kurtulmak yerine bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Midenin içerisine yerleştirilen özel balon sayesinde tokluk süreniz daha uzun olur. Bu durumda kendinizi tok hissederek yeme ve içmeden uzak kalabilirsiniz. Böylelikle zaman içinde kilolarınızdan kurtulmaya başlayabilirsiniz. Geriye kalan tüm yaşamınızı daha sağlıklı ve fit geçirmek için tercih edebilirsiniz.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Uygulaması oldukça basit ve herhangi bir risk taşımayan balon yönteminde hasta genel anestezi ile uyutulur. Yutulabilir balon olarak da bilinen işlemde hastanın ağzından içeriye balon yerleştirilir. Mide balonu mideye yerleştirildikten sonra hava ya da sıvı ile şişirilir. İşlem esnasında ve işlemden sonra bir süre mide bulantısı meydana gelebileceğinden dolayı hasta uyutulur. Uygulaması ortalama 15-20 dakika sürer. Herhangi stres ya da panik yapma durumuna gerek yoktur. Sizler de acı ve ağrısız yöntemlerden olan balon yöntemi ile sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Mide balonu fiyatları da cerrahi işlemlere oranla daha uygundur. Bütçeniz ile uygunluğuna bakarak işlemi rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Mide Balonu Uygulaması

Günümüzde obezite ve şişmanlık ile sorun yaşayan bireylerin kilo vermek amaçlı kullandıkları uygulamalardan biri de mide balonu uygulamasıdır. Cerrahi işlem uygulamadan yapılan bu yöntem ağrısız ve acısız yöntemlerdendir. Özellikle obezite ameliyatı olabilmek için kilo verilmesi gerekir. Bu durumda tercih edilen yöntemdir. Hızlı ve en kolay şekilde kilo vererek daha kısa sürede ameliyat olabilirsiniz. Obezitenin yanı sıra fazla kilolarından cerrahi bir şekilde kurtulmak istemeyen bireylerde de uygulanan yöntemdir. Kadınlar ve erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.

Yutulabilir Mide Balonu Yaptıranlar

Son zamanlarda daha fazla popüler olan yutulabilir mide balonu işlemini yaptıran pek çok kadın ve erkek birey vardır. Bu işlemi yaptıran bireylerin çoğu olumlu sonuçlar aldığını söylüyor. İşlem esnasında herhangi bir acı ve ağrı hissi olmadığı belirtiliyor. Gönül rahatlığı ile yapılabilecek bir işlem olduğu söyleniyor. Sizler de çevrenizde daha önceden bu işlemi yaptıran bireyler tarafından bilgi alabilir ve karar verebilirsiniz. İşlem sonrasında da herhangi bir sorun olmayacağından dolayı rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Kısa süre içinde olmanız gereken kiloya inerek başarılı operasyonlar geçirebilirsiniz.

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

Cerrahi işlem ile kilolardan kurtulmak yerine mide balonu uygulamasını tercih eden bireylerin işlemden çok memnun kaldıkları söyleniyor. Kullanıcılar, işlemden sonra kısa süre içinde kilolarından kurtulduklarını belirtiyor. Acı ve ağrı hissetmeden uygulanan bir işlem olduğundan dolayı isteyen herkesin stres yapmadan yaptırabilecekleri belirtiliyor. Sizler de bu işlem için en doğru kararı verdikten sonra yaptırabilir ve kolay yollarla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. İşlem sonrası için doktorunuzun verdiği tüm talimatlara mutlaka uymanız gerekir. Aksi taktirde başarılı sonuçlar alamadan ilerleme kat edemezsiniz.

Yutulabilir Mide Balonu Fiyatları

Günümüzde hem kadın hem de erkeklerin tercih ettiği yöntemlerden olan yutulabilir balon sayesinde midenizde uzun süre tokluk hissi duyabilirsiniz. Bu sayede daha hızlı şekilde kilo vererek sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz. İşlem fiyatı her bütçeye uygun olarak uygulanır. Estetik merkezlerine göre fiyatlarda artış meydana gelebilir. Dilediğiniz merkezden en uygun fiyatlarda hizmet alabilirsiniz. Hayatınızın geri kalanını daha sağlıklı ve kaliteli geçirmek için bu duruma önem vermeniz gerekir. Kilolardan kurtulmak yeni bir hayatın da başlangıcıdır. Mide balonu fiyatları sayesinde İşlem yaptırmak isteyen herkes bütçesini aşmadan rahatlıkla yaptırabilir ve kilo sorunlarından kurtulabilir.

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ <-- hakkında bilgi için hemen sitemizi ziyaret edin.

Yorumlar (0)