Mide Balonu Nedir?

Zayıflamak için alternatif bir tedavi yöntemi olan mide balonu uygulaması yaptıran kişiler hızlı bir şekilde kilo vererek istedikleri vücuda kavuşmaktadırlar.

SAĞLIK 20.09.2020, 20:04
Mide Balonu Nedir?
banner1551

Mide balonu ameliyatsız obezite tedavi yöntemi olup tüm dünyada geçerlidir. Mide balonu mide içerisinde yer kaplayarak kişilere tokluk hissi verip kilo vermelerine yardımcı olan bir tedavi şeklidir. İlk kez 1982 yılında geliştirilen mide balonu uygulamaları ameliyat sınırında olmayan kişilerde obezitenin tedavisinde kullanılmasıyla başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Kalıcı bir uygulama olmamakla birlikte 1 sene sonra çıkarılması uygundur ve mutlaka kişi mide balonu çıkarıldıktan sonra da sağlıklı yiyecekler yiyerek devam etmelidir. Aksi takdirde verilen kilolar hızlı bir şekilde geri alınacaktır.

Mide Balonu Nedir?

Mide balonu obezite ile tedavide geliştirilmiş önemli bir tekniktir. Mide balonu midede yer kaplayarak kişinin fazla yemek yemesini engelleyerek tokluk hissi yaratması açısından önemlidir. Mide balonu piyasada çok çeşitleri olan bir malzemedir. Bazıları serum yardımıyla dolarken bazı mide balonu çeşitleri ise havayla doldurulmaktadır. Mide balonları üretim itibariyle en fazla 6 ay kadar mide asidine karşı dayanabilirler. Mide balonu çeşitleri ne olursa olsun hepsi aynı amaca hizmet etmek için yani hastanın midesini doldurup tokluk hissi yaratmak için üretilmişlerdir. Ameliyatsız bir obezite tedavisi olan mide balonu uygulamaları tüm dünyada geçerli ve başarılı olarak kabul edilmiş uygulamadır.

Mide Balonu Fiyatları

Mide balonu uygulamalarında net bir fiyat vermek internet ortamında sağlık bakanlığı tarafından yasaklanmış olup mutlaka uzman hekim kontrolünde verilmesi gereken maliyeti vardır. Mide balonu fiyatları mide ameliyatlarına oranla daha düşük fiyatlı olup ameliyat gerekmeden obezite için geliştirilmiş bir tedavi yöntemi olarak hastalara cazip gelmektedir. Mide balonu uygulamalarında mide balonu fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Mide balonu fiyatları üzerinde etkili olan faktörler; uygulamayı yapacak olan kişinin uzmanlığı, uygulama yapılacak olan merkez ve mide balonu işlemleri için kullanılacak olan malzemelerin kalitesi gibi etkenler yer alır. Ön görüşme yapmak ve iyi bir araştırma yapmak hasta açısından önemli fayda sağlayacaktır.

Mide Balonu Yaptıranlar

Mide balonu taktıran kişiler obezite ve şişmanlıklarına geçici bir çözüm üretmiş olurlar. Geçici olmasının nedeni ise mide balonunun belirli bir süre sonra çıkması gerektiğidir. Mide balonu çıkarıldıktan sonra mutlaka kişi diyet programına uyumlu bir şekilde hareket etmelidir ki aksi takdirde kilo alımı hızlı bir şekilde devam eder. Komplikasyona neden olan bir uygulama değildir ve tüm risklerin ortadan kalkması için uzman kişiler tarafından mide balonu uygulamaları yaptırılmalıdır.

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

Zayıflamak için alternatif bir tedavi yöntemi olan mide balonu uygulaması yaptıran kişiler hızlı bir şekilde kilo vererek istedikleri vücuda kavuşmaktadırlar. Mide balonu uygulamaları kişilerde zayıflamaya yol açarak ameliyatsız olduğu için yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Mide balonu uygulamaları uzman hekimlerin uygun gördüğü herkese güvenle yapılabilir.

Mide Balonu Nasıl Takılır?

Mide balonu ışıklı bir kamera yardımıyla takılır ve mideye yerleştirilir. Bu süreçte hasta herhangi bir ağrı hissetmemesi için kısa süreli bir anestezi işlemi yapılır. Yerleştirilen balon serum fizyolojik sıvıyla doldurulur. Hastanın mide balonu işlemleri bittikten sonra 1-2 saat dinlendirilip taburcu işlemleri yapılır. Aniden gelişen bir etken olmazken 1-2 gün sonra kramplar meydana gelebilir. Bu da uyum sürecinin bir parçası olup geçici bir durumdur. Geçici olan bu durum ilerlemesi halinde ağrı kesiciler yardımı gerekebilir ve uyum sağlaması olmazsa erken çıkarılması uzman hekimler tarafından uygun görülür. Mide balonu yerleştirme ve çıkarma işlemleri cerrahlar tarafından yapılmalıdır ve herhangi bir zararı olmayan tedavi yöntemi olarak dünya tarafından kabul edilmiş obezite tedavisidir.

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ <-- hakkında bilgi için hemen sitemizi ziyaret ediniz.

Yorumlar (0)
20°
parçalı az bulutlu
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi