Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Düzenli aralıklarla yapılacak olan cilt bakımı ile daha genç, daha canlı bir görünüme kavuşabilmek mümkündür.

SAĞLIK 05.02.2021, 19:24
Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı cilt sağlığı için önemlidir. Cildimiz vücudumuzda en fazla değer vermemiz gereken alanlardan bir tanesidir. Düzenli aralıklarla yapılacak olan cilt bakımı ile daha genç, daha canlı bir görünüme kavuşabilmek mümkündür. Medikal cilt bakımı tam bu noktada karşımıza çıkan ve cilt bakımı ile ilgili olarak tüm adımları kapsayacak bir işlemdir.

Medikal cilt bakımını yaptırmadan önce cildin temizliğinin tamamen yapılması ilk adımdır. Yapılan işlemler ile cilt ölü hücrelerden tamamen temizlenmelidir. Daha sonrasında medikal cilt bakımı için diğer adamlara geçirilmesi öngörülüyor.

Medikal Cilt Bakımı Kimlere Uygulanır?

Medikal cilt bakımı işlemi yaptırabilmek için herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Yüzeysel temizliği gerçekleştirilen cilde buhar tedavisi uygulanmaktadır. Buhar ile beraber cildin gözeneklerinin açılması sağlanarak akne ve siyah noktaların tamamen uzaklaştırılması işlemi gerçekleştirilir. Medikal cilt bakımı için bu adım gerçekleştirildikten sonra koruyucu ve sıkılaştırıcı maskeler cilde uygulanır. Gereken nemlendirme işlemi gerçekleştirildikten sonra medikal cilt bakımı sonlandırılır.

Medikal Cilt Bakımı Fiyatları

Yapılacak olan medikal cilt bakımı işleminde fiyatlar konusunda merak edilen bir konudur. Her bakım işleminde olduğu gibi Medikal cilt bakımında da muhakkak alanında uzman merkezleri tercih etmeniz ilk önceliğiniz olmalıdır. Aksi takdirde cildinize zarar verebilecek pek çok farklı uygulama ile karşılaşmanız mümkündür. Medikal cilt bakımı fiyatları işlemin yapılmış olduğu merkezlere, işlemi yapan uzmanlara işlem içeriklerine göre değişiklik gösteren bir durumdur.

Dudak Dolgusu Nedir?

İnsanlar yüzlerinde en fazla dudaklarının görünümlerinin özenli olmasını isteyebilmektedir. Dudak dolgusu işlemine ise tam bu adımda başvuruluyor. Özellikle doğuştan gelen ince dudak görünümünü giderebilmek için dudak dolgusu işlemine başvurulmaktadır. Yapılan enjeksiyon işlemleri ile dudağın daha hacimli görülmesi sağlanabilmektedir. Dudak dolgusu işlemlerinin farklı birçok çeşidi bulunsa da en fazla hiyalüronik asit enjeksiyon yöntemi tercih ediliyor.

Dudak Dolgusu Nasıl yapılır?

Doktorunuzla görüştükten sonra dudak dolgusu işlemi için istediğiniz yöntemi tercih etmelisiniz. Yağ enjeksiyon ve protez dudak yöntemlerinin de tercih edildiğini söyleyebiliriz. Fakat kalıcı olan ve dudağa uygun olan dudak dolgusu yöntemi hiyalüronik asit enjeksiyon yöntemidir. Dudağın içerisine yapılan bu enjeksiyon işleme etkisini 6 veya 12 ay göstermektedir. Bu sürenin ardından dudak dolgusu işleminin tekrar edilmesi gerekmektedir.

Lazerle Leke Tedavisi Nedir?

İnsan vücudunda zaman zaman bazı nedenler ile leke oluşumu karşımıza çıkabilmektedir. Kazalar sonucunda oluşan yara izleri de leke oluşumu gibi estetik açıdan hoş görünmeyebilmektedir. İnsan vücuduna rengini veren melanin pigmentleri zaman içerisinde deforme olarak leke oluşumuna sebep olabiliyor. Lazer yöntemi pek çok alanda olduğu gibi leke tedavisi için de sıklıkla tercih edilmektedir. Lazerle leke tedavisi işleminde vücudun içerisinde melanin pigmenti enjekte edilmektedir. Böylelikle cildin eski renginde kavuşması sağlanıyor.

Lazerle Leke Tedavisi

Vücut içerisine gönderilen melanin pigmenti zamanla oluşmuş olan koyu renklerin dağılmasına ve cildin eski rengine dönmesine neden olmaktadır. Melanin pigmenti ilk gönderildiği zaman vücudunuzdaki lekelerin daha da koyulaştığını gözlemleyebilirsiniz. Bu konuda endişelenmenize gerek yoktur. Bir haftanın ardından koyulaşan leke eski görünümüne kavuşmaya başlar ve kısa bir süre sonra cildin eski rengine döndüğünü göreceksiniz. Lazerle leke tedavisi işlemi oldukça pratik bir işlemdir.

Lazerle Leke Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazerle leke tedavisi işleminin ardından güneş ışığına maruz kalmamak en fazla dikkat edilmesi gereken adımdır. Bunun dışında lazerle leke tedavisi işlemi yaptıranlar normal hayatlarına dönebilir ve işlemlerini gerçekleştirebilirler. Kısa süre içerisinde kendini rahatsız eden leke veya yara izlerinden lazerle leke tedavisi sonucunda kurtulduklarını gözlemleyeceklerdir.

Yorumlar (0)