Liposuction Hangi Durumlarda Yapılır?

Liposuction günümüzde en çok uygulanan ve tercih edilen estetik operasyonlardan birisidir.

SAĞLIK 13.02.2021, 17:44
Liposuction Hangi Durumlarda Yapılır?

Liposuction, bölgesel dirençli yağlanma problemi bulunan kişiler için uygulanır. Kadın, erkek herkes tarafından tercih edilen liposuction yöntemleri, yalnızca bölgesel yağlanmayı gidererek vücut hatlarını daha belirgin hale gelmesini sağlar.

Vücutta meydana gelen sarkma, kırışıklık, selülit tedavisinde liposuction yöntemleri etkili değildir. Bu tür problemleri bulunan kişilerin, liposuction ile birlikte başka yöntemlere de başvurmaları gerekir. İşlem öncesinde, uzman doktorun gerekli tetkikleri ve tahlilleri yaparak risk faktörlerini belirlemeli ve gerekli önlemleri almalıdır. Herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin, uzman doktorları ile iletişime geçerek durum ile ilgili onay alması gerekir. Ayrıca hamile ve emziren annelere de liposuction yöntemi uygulanmaz.

Liposuction Sonrası İyileşme Süresi

Liposuction, en çok uygulanan ve tercih edilen estetik operasyonlardan birisidir. Kadın-erkek herkes tarafından tercih edilen liposuction yöntemi, genel anestezi veya lokal anestezi altında yapılabilir. Ameliyattan sonra takip edebilmek için hasta 1 gün boyunca hastanede kalır. İşlem sonrasında uygulanan bandajların belirli bir süre kullanılması gerekir.

Liposuction sonrasında işlem yapılan bölgede kızarıklık, morarma, ödem gibi bazı problemler meydana gelebilir. Ancak bu durum belirli bir süre sonra geçer. Kişilerin, işlemden sonra belirli bir süre dinlenmesi ve istirahat etmesi gerekir. Yapılan uygulamanın kalıcı olabilmesi için daha sonrasında sağlıklı beslenmeye dikkat edilmelidir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Liposuction yönteminde, vücudun hem alt hem de üst beden bölgesinde bulunan inatçı yağların giderilmesinde tercih edilebilir. Vücutta meydana gelen bölgesel ve inatçı yağlanmalar, organlara baskı yaparak birçok sağlık probleminin ortaya çıkmasına sebebiyet verir. Bunun yanı sıra kişilerin ruhsal sağlığı açısından da bu tür yağlanmalar tehlikedir. Liposuction yöntemlerinde amaç, inatçı yağların vücuttan atılmasıdır. Uygulanan liposuction yöntemleri şunlardır:

  • Ultrasonik Liposuction
  • Güç Yardımlı Liposuction
  • Su Yardımlı Liposuction
  • Radyo Frekans Destekli Liposuction
  • Vakum Yardımlı Liposuction

Liposuction Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Liposuction fiyatları hakkında net bir bilgi alabilmek için öncelikle işlemi gerçekleştirecek uzman doktoru detaylı muayene gerçekleştirip; kişilerin ihtiyaçlarını belirlemesi gerekir. Liposuction öncesinde, öncelikle uzman doktor detaylı bir muayene yapmalıdır. İşlem sonrasında başarılı sonuçlar elde edebilmek için işlemi gerçekleştirecek uzman doktor ve kurum hakkında detaylı araştırma yapılması gerekir. Deneyimsiz kişiler tarafından yapılan liposuction sonrasında, başarılı sonuçlar elde etmek pek mümkün değildir. İşlem öncesinde ve sonrasında doktorun tavsiyelerine birebir uyulması gerekir. Başarı oranının yükse olması için yapılacak işlemlerin uzman ve deneyimli hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir.

Brezilya Poposu Nedir?

Brezilya poposu, kalçaların şekli ve oranını dengelemek ve kişilerin daha iyi bir görünüme kavuşması için uygulanan özel yağ transfer işlemleridir. Brezilya poposu ile kişilerin daha dolgun ve daha dün yuvarlak bir kalça yapısına sahip olması sağlanır. Kişilerin kalçalarının şekline ve vücut yapısına uygun şekilde yağ enjekte işlemi gerçekleştirilir. Sıkı bir diyet veya spor ile dolgun bir kalça görünümü elde etmek yeterli olmayabilir. Düz popo şikâyetinde bulunan kişiler için Brezilya poposu estetik teknikleri, en çok tercih edilen işlemlerdir. Vücudun alt kısmında daha dolgun bir görüntü oluşturulmasını sağlayan Brezilya poposu sayesinde vücuttaki fazla yağlardan kurtulmak mümkün olur.

Brezilya Poposu Estetiği Nasıl Yapılır?

Brezilya poposu estetiği, hem kadınlara hem de erkekleri yapılabilir. Düz ve basık kalçalar için genellikle tercih edilen Brezilya poposu estetiğinde, implant veya silikon kullanılmaz. Kişilerin kendi basen, karın, bacak gibi bölgelerinden alınan yağlar popo bölgesine enjekte edilir. İşlem öncesinde kişilerin ihtiyaçları belirlendikten sonra genellikle karın bölgesindeki yağlar, vücuttan vakum yöntemi ile alınır. Vücuttan alınan yağlar, özel işlemlerden geçirilerek transfere hazır hale getirilir. Daha sonra kalça bölgesine, hazırlanan yağlar enjekte edilir. Yaklaşık 1 ile 3 saat arasında gerçekleştirilen Brezilya poposu estetik operasyonları, genel anestezi ile yapılır.

Yorumlar (0)