Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon işlemi genel olarak tüm cilt yapılarına uygulanabilir.

SAĞLIK 11.09.2020, 21:45
Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?
banner1551

Kâğıthane lazer epilasyon uygulamalarında kullanılan son teknolojik lazer epilasyon cihazının yaydığı lazer ışığı sayesinde, yeniden kıl çıkmasının önüne geçilir. Lazer epilasyon, vücutta bulunan bazı tüyleri vücuttan arındırmak için kullanılan profesyonellik gerektiren1 bir yöntemdir. İnsanların bazı bölgelerinde tüylenmeler meydana gelir.

Özellikle koltuk altı, bacak, kol, bikini bölgesi, yüz gibi bölgelerde çıkan tüyler insanlar için rahatsız edici bir görüntünün ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir. Ayrıca bu bölgelerdeki tüyler diğer vücut bölgelerine göre daha kalın ve daha yoğun bir şekilde çıkar. Bu tüylerin haftalık veya 3-4 günde bir temizlenmesi gerekir. Geçmiş zamanlarda bu tüylerden kurtulmak için ağda, jilet yöntemi kullanılmaktaydı. Ancak teknolojinin gelişmesi ile birlikte Şişli lazer epilasyon olarak bu tüylerden kısa süre içerisinde tamamen kurtulmak mümkündür.

Levent Lazer Epilasyon Nedir?

Levent lazer epilasyon nedir sorusunun cevabı kısaca, vücutta istenmeyen tüylerden lazer ışığı sayesinde kurtulmak ve tekrar kıl çıkmasını engellemek için kullanılan bir yöntemdir. Lazer epilasyon işlemi özel olarak uygulanan bir yöntemdir. Tüylerin bulunduğu alanda yok edilmesi amaçlanan tüylerin köklerine lazer ışın dalgaları yönlendirilir. Lazer ışığının gönderildiği bölgede tüy köklerini etkisi azalacaktır ve tüyler daha cansız ve ince çıkacaktır.

Bu işlem birkaç seans uygulandıktan sonra kısa süre içerisinde tüylerden tamamen yok edilerek kişilerin kendilerini rahat ve özgüveni yüksek olmasını sağlayacaktır. Güzellik ve estetik merkezlerinde yapılan lazer epilasyon uygulaması, uzman kişilerin kontrolünde gerçekleştirilir. Günümüzde güzellik ve estetik bir görünüm için en çok tercih edilen yöntemler arasında gelmektedir. Şişli lazer epilasyon merkezinde ilk seanstan sonra tüylerin daha zayıf ve cansız çıkması sağlanır.

Şişli Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?

Şişli lazer epilasyon uygulamasının herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte özellikle birçok kadının tercih ettiği lazer epilasyon uygulaması, istenmeyen tüylerden kısa süre içerisinde kurtulmak için oldukça etkili bir yöntemdir. Uzman kişiler tarafından cilt tipine, kıl türüne ve yaşa uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Lazer epilasyon işlemi özel durumu veya hastalığı bulunan kişiler dışında herkese rahatlıkla uygulanabilir.

Lazer epilasyon işlemi genel olarak tüm cilt yapılarına uygulanabilir. Koyu ten vücut yapısı olan kişilerin açık renk cilde sahip kişilere göre lazer ışınından alacakları etki daha düşüktür. Ancak lazer epilasyon merkezlerinde cilt rengini açan kremler kullanılarak kısa süre içerisinde olumlu sonuçlar elde edilir. Kâğıthane lazer epilasyon olarak her yaşa ve vücut tipine uygun şekilde lazer epilasyon yöntemi ve cihazları kullanılır.

Kâğıthane Lazer Epilasyon Öncesi Cilt Bakımı

Kâğıthane lazer epilasyon işleminden önce vücudun güneş görmemesi gerekmektedir. Lazer epilasyon işlemlerinin kış aylarında uygulanması daha faydalı olacaktır. Lazer epilasyon öncesi herhangi bir krem, parfüm gibi ürünlerin vücuda temas etmemesi gerekir. Epilasyon işlemi uygulandıktan sonra uygulama yapılan bölgenin kesinlikle güneş görmemesi istenir.

Ayrıca lazer epilasyon uygulanacak bölgenin epilasyon gününden 1 veya 2 gün öncesinden jilet ile temizlenmelidir. Ağda, cımbız gibi kılları kökünden koparan yöntemlerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Kıl köklerinin görünmesi lazer epilasyon işleminin hangi bölgeye uygulanacağının belirlemesi açısından önemlidir. Lazer epilasyon işleminde kısa süre içerisinde daha etkili sonuçlar alabilmek için lazer epilasyon uygulayacak uzmanın tavsiyelerine uyulması gerekmektedir. Levent lazer epilasyon işlemini gerçekleştirecek lazer epilasyonu işlemleri hakkında bilgi verecektir.

Şişli Lazer Epilasyon Zararlı Mıdır?

Şişli lazer epilasyon yönteminin kanıtlanmış herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Lazer epilasyon işlemi, konforlu ve güvenli bir yöntemdir. Doğru yöntemler kullanılarak uzmanlar tarafından gerçekleştirilen lazer epilasyon işleminin kişilere herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus, bu işlemi sağlıklı ve sağlıklı koşullarda uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesidir. Levent lazer epilasyon kişilerin konforlu ve güvenli bir şekilde istenmeyen tüylerden kısa süre içerisinde kurtulmak için uzman ve profesyonel elemanları ile hizmet vermektedir.

banner1527
Yorumlar (0)
31°
parçalı az bulutlu
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi