Lazer Epilasyon Merkezleri

Kullanım olarak 4 farklı çeşide ayrılan lazer epilasyon, kıl ve cilt yapısına göre farklı şekillerde uygulanabilmektedir.

SAĞLIK 15.08.2020, 14:42
Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer epilasyon kıl foliküllerinin fonksiyonlarını bozarak tekrar aktif hale gelmesini önlemek için geliştirilmiş bir teknolojidir. Sarıyer lazer epilasyon merkezleri günümüzde estetik sorunlara çözüm üreten merkezler halindedir ve kıllar kadın ya da erkek fark etmeden herkesin ortak estetik sorunları halindedir. 16 yaş üzeri herkes de güvenle kullanılan ve estetik anlamında sorun olmadan çözüm üreten lazer epilasyon günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Beşiktaş lazer epilasyon merkezleri Sağlık bakanlığı tarafından izinli olmalı ve lazer epilasyon merkezlerinde kullanılan cihazların FDA onaylı olması önemli kriterler arasındadır.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak için üretilmiş olan bir teknolojik çözümdür. Günümüzde sıklıkla tercih edilen Şişli lazer epilasyon kadın ya da erkek fark etmeden güvenle uygulanabilir. Lazer epilasyon cihazlarından çıkan düz bir demet halinde lazer ışınları sayesinde kıl kökleri bozularak işlevini yapamaz duruma gelir. Bu durumda kişinin istenmeyen tüylerine etkili ve kalıcı bir çözüm olarak karşısına çıkar. Kıl ve cilt yapısına göre birkaç seans sonrası kişi istenmeyen tüylerinden kalıcı bir şekilde kurtulmuş olur. Ağda, jilet ve tüy dökücü kremlerden etkili, pratik ve kalıcı olmasından Sarıyer lazer epilasyon dolayı daha kesin çözümdür.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon yöntemiyle kıllardan kurtulmak oldukça pratik bir yöntemdir. Kıl ve cilt yapısına göre uygun olan Sarıyer lazer epilasyon yöntemi seçilerek lazer cihazından çıkan lazer ışınları kıl olan bölgeye seri atışlar yapılarak iletilir. Bu atışlarla bölgede oluşan ısı enerjisi kılları yok ederek dökülmesini sağlar ve kişi kıllarından kalıcı bir şekilde kurtulur. Ağrısız ve acısız olan bu Beşiktaş lazer epilasyon yöntemleri seansları kişiye göre değişiklik gösterirken etkili sonuçlar 6-8 seansta alınmaktadır. Önemli olan doğru bir merkezde ve doğru tedavi yöntemlerinin seçilerek uygulanmasıdır. Lazer epilasyon öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenlere uyulduğu takdirde tekrarlama olasılığı olmayan ve herhangi bir sağlık sorununa neden olmayan kıl köklerini yok etmede Şişli lazer epilasyon kalıcı çözümdür.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Şişli lazer epilasyon yöntemi 16 yaşından büyük herkese ve vücudun kıl yoğunluğu olan her bölgesine uygulanabilen güvenli bir uygulamadır. Kılların yoğun olduğu bölgelerde kullanılırken kaş ve göz kapaklarında kullanımı zararlı olmasından dolayı uygulama yapılmamaktadır. Vücudun diğer tüm bölgelerinde genital bölge, kol ve koltuk altı, yüz, bacak gibi bölgelerde etkili sonuçlarından dolayı tercih edilebilir bir uygulamadır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Sarıyer lazer epilasyon merkezlerinin FDA onaylı ve kaliteli cihazlarla uygulama yapması önem taşır. Bu durumda fiyatlar üzerinde oldukça etkilidir. Uygulama yapılacak olan bölgenin genişliği, kişinin kıl yapısına uygun olan cihazların seçilerek yöntemlerin belirlenmesi gibi etkenler fiyatların kişiye göre değişiklik gösterdiğinin bir göstergesidir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Kullanım olarak 4 farklı çeşide ayrılan lazer epilasyon kıl ve cilt yapısına göre kişilerde kullanımı değişmektedir. Öncelikle ruby lazer epilasyon dudak üstü kullanımı sağlayan ve çok kısa tüylerde etkili olan bir lazer epilasyon çeşididir. Alexandrite lazer epilasyon büyük bir başlığa sahip olduğu için geniş bölgelerde etkilidir ve açık tenli kişiler içi geliştirilmiş bir yöntemdir. Diode lazer epilasyon ince tüylerin giderilmesinde ve soğutucu etkisinden dolayı ağrısız olan bir tekniktir. Nd yag Beşiktaş lazer epilasyon ise her cilt tipine uygundur. Fakat ağrılı bir yöntem olmasından dolayı müşteri ve merkezler tarafından pek tercih edilmez. Tüm yöntemler mutlaka cilt ve kıl yapısı dikkate alınarak uygulanması gereklidir.

Yorumlar (0)