Koronavirüsü Yenen Denizlili Hasta Yaşadığı Zor Süreci Anlattı

Denizli Valiliği, koronavirüse dikkat çekmek için hazırladığı kamu spotlarına devam ediyor. Son kamu spotunda koronavirüsü yenen Denizlili hasta yaşadığı zor süreci anlatarak vatandaşları uyardı.

SAĞLIK 13.10.2020, 09:48 13.10.2020, 10:53

Denizli Valiliği, koronavirüsü yenenen bir hasta ile hazırladığı kamu spotu ile koronavirüs tehlikesine bir kez daha dikkat çekti.

“ÖKSÜRDÜĞÜMDE CİĞERLERİM PARAMPARÇA OLUYORDU”

Hazırlanan kamu spotunda hastalığı yenen vatandaşın;“Hastaneye kaldırıldığımda çok acı çekiyordum. Halsizlik, boğaz ağrısı ve yüksek ateşim vardı. Öksürdüğüm zaman ciğerlerim paramparça oluyordu. Doktorlar hastalığın ciğerlerime kadar indiğini söylediler. Nefes almakta dahi güçlük çekiyordum. Ölümün kenarından döndüm. Solunum cihazında nefes almak gerçekten çok zor. Hayatta nefesin bu kadar önemli olduğunu, değerini o cihaz takıldıktan sonra anladım. ‘Bana hiç bir şey olmaz’ diyerek geçiştirmeyin. Lütfen toplum olarak herkes çocuğunun, ailesinin sağlığı için tedbirlere uysun. Maskemizi takalım, sosyal mesafemizi sağlayalım.”sözleri ise dikkat çekti.

Kamu spotunun sonunda ise; “Koronavirüs alacağınız tedbirlerden daha güçlü değil. Maskemizi takalım, sosyal mesafeye dikkat edelim, hijyenimizi uyalım tedbirimizi mutlaka alalım.  Koronavirüsü birlikte yeneceğiz.“ mesajı verildi.

Yorumlar (0)