Koronavirüs Yoğunluk Haritasında Denizli’de Turuncu Noktalı Alan Artı

Güncellenen koronavirüs yoğunluk haritasında Denizli merkezinde 2 olan turuncu noktalı alan sayısı 5’e yükseldi. İl merkezi dışında Acıpayam ve Buldan’da da yoğunluk dikkatlerden kaçmıyor.

SAĞLIK 11.08.2020, 17:45 13.11.2020, 10:26
Koronavirüs Yoğunluk Haritasında Denizli’de Turuncu Noktalı Alan Artı

HABERDENİZLİ.COM

Türkiye’de korona virüsle mücadelede en başarılı iller arasında yer alan Denizli’nin korona virüs yoğunluk haritası güncellendi. Son dönemde vaka sayısının arttığı Denizli’de Sağlık Bakanlığının Hayat Eve Sığar adlı uygulaması üzerinden nerede korona virüs hastası yoğunluğu yaşanıyor bilgilerine rahatça ulaşılabiliyor. Google ve apple uygulamalarına uygun olarak üretilen uygulama, kimlik doğrulaması ve kayıt işlemlerinin ardından bulunduğunuz bölgenin güvenli olup olmadığını, şehirdeki risk alanlarını ortaya çıkarıyor.

VİRÜSSÜZ İLÇELER

Hayat Eve Sığar uygulamasının verilerine göre Denizli’de 6 ilçede korona virüs vakası bulunmuyor. Bu ilçeler Çal, Baklan, Çameli, Beyağaç, Babadağ ve Güney olurken, Çameli’nin Kızılyaka Mahallesinde ise düşük riskte yoğunluk yer alıyor. 

DÜŞÜK RİSK OLAN İLÇELER

Bu 6 ilçenin yanı sıra Tavas, Kale, Serinhisar, Sarayköy, Bekilli, Honaz, Bozkurt ve Çardak’ta ise düşük riskte bir yoğunluk yaşanıyor. Tavas, Kale, Çivril, Bozkurt ve Çardak’ta tek noktada düşük risk, Serinhisar ve Honaz’da iki, Bekilli ve Sarayköy’de ise 3’er noktada düşük risk alanı bulunuyor.

ACIPAYAM’DA MAVİ NOKTA

Korona virüslü mücadelede en zorlu günleri geride bırakan Acıpayam ise, durumu bir nebze olsun toparlamayı başardı. İlçe merkezinde 7 farklı alanda düşük risk alanları yer alıyor.

BULDAN’DA TURUNCU NOKTA

Denizli’de merkez ilçelerinin ardından en riskli ilçe olarak ise Buldan dikkat çekiyor. İlçe merkezinde Göğüs Hastalıklarının alt kısımlarına denk gelen Turan Mahallesinin çevresinde turuncu ile işaretlenmiş alan dikkatlerden kaçmıyor. Öte yandan ilçe merkezinde 4 noktada ise düşük risk alanları bulunuyor.

MERKEZDE CİDDİ ARTIŞ

Korona virüsle mücadelede en dikkat çeken detay ise Denizli il merkezinde yaşanıyor. 6 Ağustos’ta paylaştığımız bilgilerin üzerinden 5 gün geçmesine rağmen il merkezinde yoğunluk haritasında noktaların artması dikkatlerden kaçmadı. Özellikle 6 Ağustos’ta EGS Park çevresinde yer alan konut alanları ile Topraklık Mahallesinin Halk Caddesine kadar olan alanında Atatürk Caddesine bakan kısmında turuncu alan yer alırken, bu sayı 5 günde 5’e çıktı. EGS Park’taki turuncu yoğunluğu azalırken, Topraklık Mahallesindeki yoğunluğa Ulus Caddesi ile Bursa Caddesinin birleştiği alan, İnönü ile İncilipınar Parkı arasında kalan İstiklal Mahallesinin tam ortası, Karşıyaka Mahallesi ve İlbade Mezarlığının arka kısmında kalan İlbade Mahallesi alanları turuncu kodla işaretlendi. Öte yandan Denizli’de çok sayıda nokta ise daha az tehlikeli olarak gösterilen mavi ve sarı kodla işaretlendi.

Yorumlar (0)