Kontrolden çıkan otobüs yol kenarındaki ağaçlara çarptı: 3 yaralı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde şehirlerarası yolcu taşıyan özel bir firmaya ait otobüs, Fethiye-Antalya karayolunun 90'ncı kilometresinde kaza yaptı.

SAĞLIK 28.06.2012, 13:15 28.06.2012, 13:19
Kontrolden çıkan otobüs yol kenarındaki ağaçlara çarptı: 3 yaralı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde şehirlerarası yolcu taşıyan özel bir firmaya ait otobüs, Fethiye-Antalya karayolunun 90'ncı kilometresinde kaza yaptı. Sürücünün önüne çıkan kamyonete çarpmamak için direksiyon kırmasıyla kontrolden çıkan otobüs, yol kenarındaki ağaçlara çarptıktan sonra durdu. Kazada, otobüs ve kamyonetin sürücüsü ile bir yolcu yaralandı.

Antalya'dan Fethiye'ye yolcu taşıyan Cemal Aydemir yönetimindeki 42 LT 629 plakalı yolcu otobüsü, Yayla Esenköy yakınlarında kaza yaptı. Otobüs sürücüsünün Fethiye istikametinden gelen İbrahim Genç'in kullandığı 48 HD 256 plakalı kamyonete çarpmamak için direksiyon kırması sonrasında yoldan çıkan otobüs, yol kenarındaki ağaçlara çarptı. Kaza sonrasında bölgeye çok sayıda ambulans ve trafik ekibi gönderildi. Otobüsteki yolcuların büyük çoğunluğunun küçük sıyrıklarla atlattığı kaza sonrasında yaralanan kamyonet sürücüsü İbrahim Genç, otobüs sürücüsü Cemal Aydemir ve yolculardan Şule Kılınç, ambulanslarla bölgedeki hastanelere sevk edildi. Otobüsün yolcuları başka bir araçla gidecekleri yerlere nakledildi.
Fethiye Bölge Trafik Amirliği'ne bağlı ekipler olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yorumlar (0)