Kale'ye 4 Doktor Atandı

Denizli'nin Kale ilçesi'nde Devlet Hastanesi'ne biri çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olmak üzere 4 yeni doktor atandı. Doktorların atanması ilçede sevinç yarattı.

SAĞLIK 01.11.2018, 09:24
Kale'ye 4 Doktor Atandı
banner1641

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Kale Devlet Hastanesi, hekim kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Kale Devlet Hastanesi; 1 genel cerrahi, 1 dahiliye uzmanı, 2 aile hekimi, 2 diş hekimi ve 4 pratisyen hekimle gerçekleştirdiği sağlık hizmetinde kadrosunu yeni atamalarla artırdı.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Nil Fırat Gürhan ve 3 yeni pratisyen hekimin daha atandığı Kale ilçesine yeni atanan doktorlarla bilrlikte  vatandaşın ihtiyacı olan sağlık hizmetinin yerinde ve hızlı bir şekilde sağlanması hedefleniyor.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, yaptığı açıklamada, özellikle en çok başvuru yapılan genel cerrahi, çocuk sağlığı ve hastalıkları, dahiliye uzmanları ile diş ve aile hekimlerinin ilçede görev yapmasının önemine işaret etti.

denizli-kale-devlet-hastanesi-doktor-atandi

Bunun ilçe halkının merkeze gitmeden yerinde tedavi hizmeti alabilmesi ve devamlılığın sağlanması yönünden önemli bir kazanım olduğunu ifade eden Öztürk, "Vatandaşlarımıza hızlı, etkili ve kolay ulaşılabilir sağlık hizmeti sunarak, merkez hastanelerimize ya da çevre illere sevk edilmek zorunda olan hasta sayımızı azaltmak temel hedefimiz. Kale ilçemizde hizmet ağına her geçen gün yeni hekimlerin eklenmesiyle birlikte vatandaş memnuniyeti de inanıyorum ki üst seviyede olacaktır. Yeni başlayan çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanımız ile çocuklarda kış mevsiminin gelmesiyle artan gribal hastalıkların ve takip gerektiren hastalıkların tedavisinde etkin bir sağlık hizmeti sunulacaktır. Yine aile hekimimiz Dr. İbrahim Halil Çelik'in bakanlık tarafından onaylı sertifikasının gelmesinin ardından hastanemizde özellikli hizmet birimi açılması ve hastalarımıza akupunktur ve hacamat gibi geleneksel tıp yöntemlerinin uygulanması da planlamalarımız arasında." diye konuştu.

Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (0)