J Plasma Nedir?

Medikal estetik alanında yaşanan gelişmeler ve kullanılan yeni nesil cihazlar birçok kişinin beklentisini en iyi şekilde karşılıyor.

SAĞLIK 12.02.2021, 13:39
J Plasma Nedir?

Yüzde ve vücudun farklı bölgelerinde meydana gelen şekilsel bozukluklar estetik açıdan kişileri rahatsız eder. Bu doğrultuda devreye giren j plasma teknolojisi cildi yenileyerek sıkılaştırıyor. Gençleşmek amacıyla tercih edilen j plasma teknolojisi sayesinde cilt pürüzsüz ve parlak bir görünüme sahip olur.

J plasma olarak isimlendirilen yöntemde helyum gazı ve radyofrekans dalgaları vücuda gönderilir. Bu uygulama ile vücut toparlanarak sıkı bir yapıya kavuşur. Kolejen uyarımı yapan ısı ayarı uzman doktorlar gözetiminde deriye uygulanır. FDA onaylı j plasma ciltte yanık ve tahrişlere neden olmaz.

J Plasma Nasıl Uygulanır?

Medikal estetik alanında yaşanan gelişmeler ve kullanılan yeni nesil cihazlar birçok kişinin beklentisini en iyi şekilde karşılıyor. Helyum gazı ve radyo frekans dalgalarının kombine edildiği j plasma uygulaması gençleşmek ve şekilli bir vücuda sahip olmak amacıyla kullanılır.

Uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilen j plasma teknolojisi sayesinde gevşemiş, kırışmış ve sarkmış cilt dokusu yenilenerek gençleştirilir. Bu güvenilir yöntem karın, kalça, basen, diz, yüz ve daha birçok noktada tercih edilir. Bu alanlarda bulunan deformasyonlar j plasma teknolojisi ile yok edilir. J plasma uygulaması öncesinde kişiler detaylı bir şekilde muayene edilerek tedavinin şekli belirlenir. Tek seansta tamamlanan j plasma kişilere uygulanır.

J plasma Kimlere Uygulanır?

30 yaş üzeri bay ve bayanlar j plasma teknolojisiyle cilt germe ve doku sıkılaştırma uygulamasını tercih edebilirler. Böylece kısa sürede gözle görülür bir şekilde toparlanmış ve genç bir vücuda sahip olabilirler.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Şekilsel bozukluklardan dolayı yaptırılan burun estetiği ile yüz hatlarına uygun burun yapısı meydana gelir. Burun estetiğinde birbirinden farklı özelliklere sahip yöntemler bulunur. Bu yöntemler içerisinde açık rinoplasti olarak bilinen yöntem de plastik cerrah açılan kesilerden ilerleyerek burun şeklini düzenler. Kesi atıldığı için yüzde iz meydana gelir. Kapalı rinoplasti ameliyatında isteyen doktor işlem sırasında ilerlerken zorlanabilir. Kullanılan bu yöntemde gözle görülür bir kesi izi bulunmadığı için daha fazla ilgi görüyor.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği cerrahi müdahale ile yapılabileceği gibi ameliyat gerektirmeyen yöntemlerle de burun estetiği gerçekleştirilir. Burnun fiziksel ve sağlık sorunlarını kalıcı olarak gidermek amacıyla ameliyat operasyonu tercih edilir. Ameliyat olmaktan çekilen kişiler için ise dolgu malzemeleri kullanılır. Burun dolgusu kalıcı bir operasyon değildir. Bu nedenle zamanla özelliğini yitirir.

Burun Estetiği Fiyatları

Estetik operasyonlarında fiyatları belirlenirken kişinin sağlık durumu ve kullanılacak yöntem belirleyici oluyor. Burun estetiği fiyatları kişiden kişiye değişkenlik gösteriyor.

Meme Büyütme Nasıl yapılır?

Kadınlar için vücudun tamamlayıcı parçası olan göğüslerin küçük olmasın ya da şekilsel bozukluğunun bulunmazsa ciddi rahatsızlığa neden olur. Dolayısı ile meme büyütme operasyonları kadın vücudunun estetik bir görünüm kazanmasında büyük role sahiptir. Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Hastanın isteği doğrultusunda belli dolgunlukta bulunan protezler göğüs altından açılan kesiler içerisinden göğüs içerisine yerleştirilir.

Meme Büyütmede Kullanılan İmplant Çeşitleri

Meme büyütme operasyonları sırasında salin olarak adlandırılan dolgu malzemesi ile silikon kullanılır. Kullanılan bu implant çeşitleri içerisinde silikon dolgu malzemeleri daha doğal bir görünüm sağlar. Akışkan bir kıvamının bulunması doğal bir hissiyat yaratır.

Meme Büyütme Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her ameliyat sonrası olduğu gibi meme büyütme operasyonu sonrasında hastaların kaliteli bir dinlenme süreci geçirmeleri gerekir. Göğüs bölgesini özenli bir şekilde korumak ve temizliğine dikkat etmek gerekir. Herhangi bir olumsuzluk durumunda anında doktora başvurulmalıdır.

Yorumlar (0)