Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altındaki kırışıklıkları gidermek, altında meydana gelen morlukları ve torbalaşmayı gidermek, cilt renk tonunun açılması ve daha parlak bir görüntüye sahip olarak daha genç görünebilmek için gözaltı ışık dolgusu uygulanabilmektedir.

SAĞLIK 06.02.2021, 19:04
Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

İster kadın olsun isterse de erkek olsun herkes için yüz bölgesi önem arz ettiğinden, cilt bakım işlemlerinden birisi olan ve herkesi etkileyen göz bölgesine uygulanan göz altı ışık dolgusu fiyatları ya da zahmetine bakılmaksızın çok fazla tercih edilir.

Göz altındaki kemiklere enjeksiyon yardımı ile uygulanan hyaluronik asit göz altın bölgesinin ışığı daha iyi yansıtmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda rahatsız eden birçok görüntünün tedavi edilmesine yardımcı olacaktır. Bu sebeple bir her ne kadar tek başlık altında toplandılar da birçok amaç için uygulanan göz altı ışık dolgusu fiyatları seansına ve kişide uygulanması gereken işlemlere göre değişecektir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır

Her uygulama gibi herhangi bir acı ve sızı hissetmemek için öncelikle göz altı bölgesi uyuşturulur. Daha sonra ince uçlu iğneler sayesinde hyaluronik asit denilen madde göz altında bulunan derinin içerisindeki kemiklere enjekte edilir. Zaten kendisini diğer yöntemlerden ayıran en bariz fark budur. Diğerleri deriye ya da cilt altına uygulanırken, göz altı ışık tedavisi kemiklere enjekte edilerek uygulanır.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları

Bazı kişiler bu tedaviyi göz altındaki kırışıklıkları gidermek, bazıları göz altında meydana gelen morlukları ve torbalaşmayı gidermek, bazıları da cilt renk tonunun açılması ve daha parlak bir görüntüye sahip olarak daha genç görünebilmek için bu yönteme baş vurur. Bu sebeple kişisine göre fiyatı da sebeplerde olduğu gibi değişecektir.

Dudak Dolgusu Nedir

İnce dudaklara sahip olan ya da daha genç ve pürüzsüz bir görüntü elde ederek çekici görünmek isteyenlerin üzerinde uygulanmasını istediği bakım yöntemlerinden birisi de dudak dolgusudur. Dudakların içerisine dolgu enjekte edilerek üst veya alt dudağın ya da her ikisinin daha dolgun görünmesini sağlar. Bu sebeple kişinin tarzına ya da yüz tipine uygun olması açısından 4 çeşit dudak dolgusu görüntüsü ve şekli bulunur.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır

Bazen sadece alt dudağa bazen de dudakların her ikisine de uygulanan bu yöntem dudak bölgesi uyuşturulduktan sonra enjeksiyon yardımı ile doldurulur. Tarza göre hitap edecek şekiller farklı olduğundan dudak dolgusu fiyatları da farklı olabilir. Bu sebeple önceden araştırma yaparak bilgi edinmek daha güzel sonuçlar doğuracaktır.

Burun Dolgusu Kimlere Uygulanır

Burun ucuna dolgu uygulanarak hafif kalkık görünmesini sağlayan burun dolgusu her ne kadar güzel bir görüntü elde etmek için uygulanıyor gibi görünse de aslında tedavi amaçlı da uygulanan bir yöntemdir. Zira burun kemiğinde eğrilik olan ya da kemerli olup çıkıntılı olan veya burnunda et olup da nefes almakta zorluk çeken kişiler de tedavi olarak burun ameliyatı olduktan sonra burun dolgusu olabilir. Bu kişinin yüz yapısı da incelendikten sonra uzmanlar tarafından karar verilen bir işlemdir.

Sadece kişinin isteğine bakılmaksızın aynı zamanda yüz tipine uygunluğuna ve burnun yapısına da bakılır. Burun dolgusu fiyatları bakımından da diğer işlemlere nazaran daha avantajlıdır.

Burun Dolgusu Avantajları Nelerdir

Ameliyatsız bir işlem olan ve tıpkı dudak dolgusunda olduğu gibi hyaluronik asitin burun ucuna enjekte edilmesiyle gerçekleşen bu işlemin en önemli avantajlarından birisi de bıçak altına yatmadan yani ameliyat olmadan gerçekleştirilmesidir.

Pratik ve basit yöntemlerle gerçekleşen bu dolgu işlemi etkisini anında gösterir. Yanı sıra birde görüntüyü daha güzel bir hale getirerek kişiye uyumlu olacak şekilde küçük dokunuşlarla halledilir. Bu sebeple ameliyattan korkan kişiler için oldukça ideal bir tercih olacaktır. Kişiden kişiye değişen dolgu işlemleri sebebiyle burun dolgusu fiyatları da fark edeceğinden dolayı önceden araştırma yaparak karar vermek daha doğru olacaktır.

Yorumlar (0)