Diş Teli Fiyatları

Bazı bireylerin diş yapısında meydana gelen bozukluk ve çarpıklıklar diş teli tedavisi yöntemi ile tedavi edilmektedir.

SAĞLIK 05.10.2020, 16:24 05.10.2020, 20:46
Diş Teli Fiyatları

Ortodonti fiyatları her sene değişkenlik göstermektedir. Ortodonti fiyatlarının belirlenmesinde ki ana unsur ise bireylerin diş yapılarının farklılık göstermesidir.

Diş Teli Nedir?

Bazı bireylerin diş yapısında meydana gelen bozukluk ve çarpıklıklar diş teli tedavisi yöntemi ile tedavi edilmektedir. Dişlere uygulanan teller vasıtası ile bireylerin diş yapılarının şekillerinin düzeltilmesine olanak sağlanır.

Güncel Diş Teli Fiyatları

Diş teli fiyatları hastanın tedavi ihtiyacına göre değişkenlik gösterir. Çünkü, bireylerin diş ve çene yapısına uygun özel olarak uygulamalar yapılmaktadır. Diş teli tedavisinde alt ve üst çene olarak iki taraflı uygulamanın yanı sıra tek taraflı olarak uygulama yapıldığında fiyat ona göre belirlenmektedir.

Diş Teli Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Diş teli fiyatlarının belirlenmesinde etkili faktörler aşağıdaki gibidir:

  • Diş teli tedavisine yönelik olarak kullanılan malzemelerin kalitesi
  • Tek çeneye mi ya da iki çene mi olarak uygulanacağı
  • Bireylerin tedaviye duyduğu ihtiyacın miktarı
  • Dişlerdeki ayrıklık miktarı
  • İskelet yapısındaki bozukluklar

Diş Teli Nasıl Takılır?

Diş Teli Nasıl Takılır

Diş teli tedavisi aşama aşama olarak ilerlemektedir. İlk aşamada muayene ve teşhis konulur. Ardından analiz edildikten sonra uzman doktor tedavi planı ve hazırlık evresine geçişi sağlar. Sonraki aşamada ise dişe tel takılacak tedaviye geçilir. Bu aşamada dişe takılacak ve uygulanacak çeşitli yöntemlerin uygulaması yapılır.

Ortodontik Tedavi Süresi

Tedavinin süresi genel olarak bireyin sorunlarına göre değişiklik göstermektedir. Küçük problemler 5-6 ay gibi kısa bir sürede tedavi edilirken büyük problemlerde ise tedavi 2 yılı bulabilir. Diş teli tedavisi uygulayan bireyler genel olarak 4 hafta içerisinde taktırdıkları diş teline uyum sağlamaya başlarlar.

Diş Teli Çeşitleri

Diş Teli Çeşitleri

En çok tercih edilen diş teli çeşidi metal diş teli olmaktadır. Çünkü diğer diş telleri ile kıyaslandığı zaman en dayanıklı braketlere sahip olan bir türdür. Fakat, estetik açıdan diğer diş telleri kadar iyi bir görüntüye sahip değillerdir.

Şeffaf diş teli ise bireylerin estetik açıdan en çok tercih ettikleri diş telleri arasında yer almaktadır. Metal diş teli ile kıyaslandığı zaman oldukça estetik bir görüntüye sahip olduklarını söyleyebiliriz. Ancak, metal diş telleri kadar dayanıklı değillerdir.

Lingual yani görünmez olarak adlandırılan diş telleri ise, dişin ön kısmına değilde iç kısmına monte edilmektedir. Bu sayede bireylerin ağzını çok fazla açmadığı takdirde, kimse tarafından farkedilmez. Daha çok estetiğe önem veren bireyler tarafından kullanılmaktadır.

Bu üç diş teli türünün yanı sıra renkli, damon, seramik ve kapaklı diş telleri de tercihler arasında yer almaktadır.

Ücretsiz Ortodonti Kontrolü için : https://www.periodent.net

Yorumlar (0)