Denizli’nin İlçesinde Vaka Sayısı 654 Oldu!

Denizli’de koronavirüs hızla artarken ilçelerden kötü haberlerde gelmeye devam ediyor. Bunlardan biri ise Sarayköy ilçesi oldu. Son zamanlarda koronavirüsün hızla arttığı ilçede vaka sayısında 654 olarak açıklandı.

SAĞLIK 06.11.2020, 11:36 13.11.2020, 08:33
Denizli’nin İlçesinde Vaka Sayısı 654 Oldu!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın ülke genelinde en çok vaka sayısının arttığı 5 ilden birisi olan Denizli’de son dönemde test sayısına göre pozitif vaka sayısı yüzde 40 seviyesine kadar çıktı. Günlük 600 vakanın tespit edildiği il genelinde vaka sayısının artmasıyla birlikte koronavirüs yoğunluk haritasında yüksek risk alanları artmaya devam ediyor.

SARAYKÖY’DEN KORKUNÇ TABLO

Hasta yoğunluğunun il merkezinde olduğu Denizli’de ilçeler arasında risk alanlarında artış devam ediyor. Sarayköy’de vakaların hızla arttığı ilçelerin başında geliyor. Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden bakılan koronavirüs haritasına bakıldığında, salgının ilçenin her yerine dağıldığı görülüyor.

VAKA SAYILARI HER GÜN ARATARAK DEVAM EDİYOR

Yüksek riskli ilçeler arasına giren Sarayköy’de şuan aktif olarak bulunan pozitif kişi ve temaslı sayısı ise toplamda 654 olarak kayıtlara geçti. Belirlenen bu 654 kişinin içerisinde 256 kişi aktif pozitif olarak bulunurken 398 kişi ise, koronavirüs pozitif kişiler ile temas ettikleri için karantinada bulunmakta. Sarayköy’de ikamet eden kaç vatandaşın tedavisinin hastanede devam ettiği ise bilinmiyor. İlçede şuana kadar 11 kişi koronavirüsten dolayı hayatını kaybetti.

JANDARMA BÖLGESİDE RİSK ALTINDA 

Koronavirüs Sarayköy ilçe merkezi dışında bulunan jandarma bölgesi olarak geçen mahallelerde de artış göstermeye devam ediyor. Jandarma kontrolünde bulunan çevre mahallelerde şuan 204 kişinin koronavirüsten etkilendiği öğrenildi.

banner1640
Yorumlar (0)