Denizlililer Öykü’nün Yaşaması Size Bağlı

3.5 yaşında olan Öykü Arin Yazıcı löseminin bir türüyle boğuşuyor. Öykü'nün yaşaması için ilk nakli olması gerekiyor. Öykü Arin Yazıcı için Denizli’de de kampanya başlatıldı.

Denizlililer Öykü’nün Yaşaması Size Bağlı

Dünya'da nadir görülen JuvenilMiyelomonositik Lösemi (JMML) hastalığı tanısı konulan ve ilik nakli olmayı bekleyen 3,5 yaşındaki Öykü Arin için zaman gittikçe daralıyor. Yurdun dört bir yanında başlatılan kök hücre bağışları, bu ay Denizli’de devam edecek. Öykü Arin’e destek  için bağışlar 19 Ocak Cumartesi günü saat 12.00 – 17.00 saatleri arasında Çınar Kızılay Kan Bağışı noktasında yapılabilecek.

HAYAT KURTARABİLİRSİNİZ

18-50 yaş arası sağlıklı her insan kök hücre bağışında bulunabilir. Kan veren kişilerden iki ya da üç küçük tüp kan alınıyor. Alınan kanlar kayıt altına alındıktan sonra laboratuvara gönderiliyor. Bütün ön testleri yapılıyor. Uygun eşleşme bekleniyor. Hepatit B, Hepatit C, AİDS ile Sifiliz gibi hastalıklara sahip olan kişiler ise kök hücre bağışında bulunamıyor.

Daha önce kızı Öykü Arin için çağrıda bulunan anne Eylem Yazıcı,"Birinin hayatını kurtarma şansı size geldiğinde iki eliniz kanda olsa bile o işi bırakıp o hayatı kurtarmanızı bir anne olarak istiyorum ve bekliyorum" demişti. Yazıcı ailesi minik Öykü için ilik desteği bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 12:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülşah
Gülşah - 6 ay Önce

Kan grubu önemlimi herkes verebilir mi

SIRADAKİ HABER