Denizlide Korona Testi Pozitif Çıkan Hastalar Eve Minibüsle Gönderildi

Denizli'nin Merkezefendi ilçesi Sırakapılar mahallesinde korona testi pozitif çıkan anne ve oğlu, ambulansla alındıkları evlerine minibüsle dönmek zorunda kaldı.

SAĞLIK 18.09.2020, 19:25 19.09.2020, 10:29
Denizlide Korona Testi Pozitif Çıkan Hastalar Eve Minibüsle Gönderildi
banner1641

Mutlu KELİŞTİ / ÖZEL HABER

2020 yılı başından beri sosyal ve ekonomik hayatı altüst eden Covid-19 Korona virüsü haritasında çember daralmaya devam ederken Denizli’de gün yüzüne çıkan akıl almaz olay ‘tedbir bunun neresinde’ sorusun akla getirdi. Denizli’de test sonucu pozitif çıkan anne ve çocuğu eve halk minibüsüyle dönmek zorunda kaldı.  

Edinilen bilgiye göre Denizli’de bir tekstilde işçi olarak çalışan T.A isimli vatandaşın Covid-19 Korona virüs testi pozitif çıktı. Haberdenizli.com’a açıklamalarda bulunan T.A, aynı vardiyada çalıştığı bir  arkadaşının 24 Ağustos’ta korona testinin pozitif çıkması üzerine kendisinin evde karantinaya alındığını belirtti. T.A, “14 günlük karantina süresini evimde geçirdim. 6 Eylül’de işbaşı yaptım ayın 7, 8 ve 11’inde yapılan testler negatif çıktı. 16’sında Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde yaptırdığım testin sonucu ertesi gün pozitif çıktı.” dedi. 

EŞİM SÖYLEMESİNE RAĞMEN KENDİ HALLERİNE BIRAKILMIŞLAR

Covid-19 Korona virüs testi pozitif çıkan T.A, “Bende test pozitif çıkınca aynı evde yaşadığım eşim ve 12 yaşındaki oğlumun da testinin yapılması için PAÜ Hastanesi’ne başvurdum. Ambulansla gelip çok dikkatli bir şekilde eşimi ve oğlumu alıp götürdüler. Hastanede testleri yapıldıktan sonra serbest bırakmışlar. Eşim “bizim evde korona testi pozitif çıkan hasta var, bizde de olabilir bizi ambulansla götürün” demesine rağmen yapılacak bir şey olmadığını söylemişler. Eşim ve oğlum eve dolmuşla geldi.” ifadelerini kullandı. 

MİNİBÜSTE BİRİNE BULAŞTIYSA SORUMLUSU KİM OLACAK?

17 Eylül Perşembe günü PAÜ Hastanesi’nde yapılan Covid-19 Korona virüs testinin sonuçları bugün mesaj olarak geldiği, hem annede hem çocukta test sonucunun pozitif olduğu belirtildi. 
Testten sonra Sırakapılar’daki evine halk minibüsüyle dönen anne, “Testin sonucunu dün bilmiyorduk ama bugün öğrendiğimizde şok olduk. Ya minibüste birilerine bulaştıysa bunun sorumluluğunu kim alacak. Bizi ambulansla dikkatli bir şekilde götürdükleri gibi geri getirmeleri gerekiyordu.” dedi.

Korona testi pozitif çıkan T.A, eşi ve çocuğuyla birlikte sağlık durumlarının iyi olduğunu belirtti.
 

Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (5)
Osman 4 ay önce
Haberi okuyunca şok oldum bu kadar tedbirlerin alındığı ortamda görevlilerin bunu yapması akıl dışı sağlık bakanlığı bu vakanın araştırılması ve tekrar yaşanmamasını diliyorum
Emine 4 ay önce
İyide bu olay hep yaşanıyor denizlide bu kadar yayılmasının sebebi pozitiflerin kabullenmeyip 14 günü sabredemeyip bakkala markete vs yerlere hala gidiyor olması
Sevo 4 ay önce
Tedbir falan alındığı yok hepsi hikaye
AYŞE 4 ay önce
MİNÜBÜSTE BİRİNE BULAŞTIYSA SEBEBİ SENSİN ......
AYŞE 4 ay önce
HER ŞEYİ DEVLETTEN HERKESTEN BEKLEMEK NE KADAR DOĞRU BENDE BUNU SORGULUYORUM ... Bİ5R İNSAN NASIL OLUR DA BAŞKA YOL BULAMAZ TOPLU TAŞIMA ARACINA BİNER BU AYRI VİCDAN MUHASEBESİ .....