Denizli'de 13 Diş Hekimi Hasta Kabulüne Başladı

​​​​​​​Denizli’de hekim kadrosu güçlenmeye devam ediyor.  5’i merkez 8’i de ilçelerde olmak üzere toplam 13 Diş Hekimi hasta kabulüne başladı.

SAĞLIK 07.01.2020, 16:40 07.01.2020, 17:06
Denizli'de 13 Diş Hekimi Hasta Kabulüne Başladı

HABERDENİZLİ.COM

Ataması yapılan hekimlerden 5’i Denizli Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde, 4’ü Acıpayam Devlet Hastanesi’nde,1’er de Çameli, Çivril, Honaz ve Tavas Devlet Hastanesinde göreve başladı. Kamuda son yapılan atamalarla birlikte 131 diş hekimiyle ağız ve diş sağlığı hizmetlerini yürüttüklerini belirten Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk; “Sağlıklı bir yaşam ağız ve diş sağlığıyla başlar. Diş ve diş eti hastalıkları tüm dünyada en önemli sağlık sorunları arasında yer almasına rağmen hayatı doğrudan tehdit etmediği için maalesef vatandaşlarımız tarafından ağız sağlığına gerekli önem verilmemektedir. Ağız sindirim kanalının girişidir.

Ağızdaki olumsuzluklar sindirimin de olumsuz etkilenmesini yol açar.

Çürük dişlerde oluşan enfeksiyonlar kalp, böbrek, eklemler gibi önemli sağlık sorunlarına yol açabilen enfeksiyonlara neden olabilir. Bu sebeple diş hastalıkları ve diş sağlığının korunması açısından erken tanı önemlidir. Bu doğrultuda Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Programı kapsamında okullarda eğitimler veriyoruz, tarama ve flor vernik uygulaması gerçekleştiriyoruz. Yine hastanelerimize güçlü hekim kadrolarımızla birlikte ağız ve diş sağlığı hizmetlerini yürütüyoruz. Aramıza yeni katılan diş hekimleriyle birlikte şimdi daha da güçlendik. Yeni atanan hekimlerimize görevlerinde başarılar diliyorum. Tüm vatandaşlarımızı 6 ayda bir kontrole bekliyoruz” dedi. 


 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (1)
Ferdi 1 yıl önce
Herşey iyi güzelde ne zaman arasak dolu hiç mi sıra gelmez hastaneye gitsek dolu gitsen bastan savma işler hangi zaman boş görücez belli değil gecen gün acile girdik hemen otur kalk bitti 2 ilaç yaz gönder doktorlar artık alışmış ilaç yazmaya firmalara çalışıyorlar bi bak kontrol et neyin nesi ağzını ac ha tamam ilaç yazalım sonra tekrar gel sonra gene ilaç yaz hapkolik olduk a.q