Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, Denizlilileri Uyardı! Artışlar Bizi Endişelendiriyor

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Denizli'de vaka sayılarının artmaması için, maske, mesafe ve temizlik kurallarını uymalarını istedi.

SAĞLIK 30.11.2021, 09:34 30.11.2021, 10:03
Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, Denizlilileri Uyardı! Artışlar Bizi Endişelendiriyor
banner1749

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Denizlililere seslenen Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, vatandaşları dikkatli olmaları yönünde uyardı. Öztürk, "Yaz aylarında açık havada olmamıza güvenerek arkadaşlarımızla, dostlarımızla sık sık bir araya geldik. Elbette ihtiyacımız vardı sosyalleşmeye. Korkarım ki COVİD yokmuş gibi yaşama özlemimiz bizleri esir aldı. Havaların soğuması ile beraber kapalı ortamlara geçtik. Aynı sosyal ortamlarda ama bu kez kapalı alanlarda olmamız vaka sayılarındaki artış ile kendini göstermeye başladı.

Bir süredir stabil giden vaka sayımız bu hafta başı itibari ile yeni bir yükselişe geçti ve uzun zamandır görmediğimiz yükseklikte vaka sayısı olarak kendini gösterdi. Yatan hasta sayılarımızdaki ve yoğunbakımlarda yatan hasta sayılarımızdaki artış biz sağlık çalışanlarını endişelendiriyor. Sağlığımız için, geleceğimiz için, çocuklarımız için lütfen maske, mesafe ve temizlik kurallarını ihmal etmeyelim.  Aşısını hala yaptırmamış ve hatırlatma dozu zamanı gelmiş tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum. Haydi Denizli biraz daha sabır ve gayret, bir süre evlerimizde ailemizle vakit geçirelim, kapalı ve kalabalık ortamlardan uzak duralım." dedi.

Yorumlar (0)