banner1029

Denizli'de kriterlere Uygun Olmayan Havuzlara Ceza Geliyor

Havuzlarda hijyeni sağlamak ve sağlık problemlerinin önüne geçebilmek adına, Vali Hasan Karahan başkanlığında toplanan İl Umumi ve Hıfzıssıhha Meclisince önemli kararlar alındı.

Denizli'de kriterlere Uygun Olmayan Havuzlara Ceza Geliyor

Denizli Valisi Hasan Karahan başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinde şu kararlar alındı;

“06.03.2011 tarih ve 27866 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Yüzme Havuzlarının Tabi Olacağı Sağlık Esasları Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda havuzların taşıması gereken kriterlere uygun olması ve havuz suyu analizlerinin en az ayda bir Sağlık Bakanlığınca yetkilendirilmiş laboratuvarlarda havuz işleticileri ve yetkilileri tarafından yaptırılmasına, 

06.03.2011 tarih ve 27866 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Yüzme Havuzlarının Tabi Olacağı Sağlık Esasları Hakkında Yönetmelik gereği yapılan denetimlerde eksiklikleri görülen havuzlara 10 (On) gün süre verilmesine, 10 (On) gün sonunda eksikliklerini tamamlamayanların kapatılmasına ve 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesine göre cezai müeyyidelerin uygulanmasına karar verilmiştir.

Bu itibarla umuma açık havuz suyu işleticilerinin daha dikkatli olması ve yönetmelik kriterlerine uygun olmayan havuzlara yaptırımlar uygulanacağı belirtilmiştir.” 
 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2017, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243