Denizli'de Koronavirüs Vakaları Artmaya Devam Ediyor

Denizli'de Korona virüs sayıları artış göstermeye devam ediyor. Denizli’nin Çameli ilçesine bağlı İmamlar mahallesinde 4 pozitif vakanın olduğu öğrenildi.

SAĞLIK 01.09.2020, 13:57 13.11.2020, 10:01
Denizli'de Koronavirüs Vakaları Artmaya Devam Ediyor

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’de korona virüs vakaları artıyor. Kentte bir çok noktadan pozitif vaka olduğu bilgisi gelirken son bilgi Çameli’den geldi. Çameli ilçesine bağlı İmamlar mahallesinde 4 kişinin korona virüse yakalandığı öğrenildi.

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan korona virüsle ilgili açıklamasını ise ilçe belediye meclisinde yaptı. Arslan konuşmasında Çameli’de lunaparkla ilgili yayılan yanlış bilgilerle ilgili konuştu. İçişleri Bakanlığı’ndan gelen genelge ile lunaparkların açılabileceğini söyleyen Başkan Arslan Çameli’de bulunan lunaparkın da bu genelgeden sonra açıldığını söyledi. Arslan halk arasında vakalar arttığı için lunaparkın kapandığı bilgisinin yanlış olduğunu ve pozitif bir vatandaşın lunaparka geldiği için lunaparkın kapandığını belirtti. Arslan ‘Bir vatandaşımız lunaparka pozitif olduğu halde gelmesi sebebiyle lunaparkımız kapatıldı. Biz vatandaşlarımıza sosyal aktivite alanı yaratmak için, Bakanlık genelgesinin ardından açmıştık lunaparkı. Ancak hasta olan bir kişinin lunaparka gelmesi tekrar kapanmasına sebep oldu. Lunapark işletmecilerimizin maske, mesafe hijyen kurallarıyla ilgili bir sıkıntımız olmamıştır” dedi.

Ayrıca Bu sabah Serinhisar İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Selçuk da Covit 19 nedeniyle hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yorumlar (0)