Burun Estetiği Nedir?

Estetik cerrahi alanında yaşanan gelişmeler, son dönemlerde burun estetiği gibi uygulamalara olan ilgi ve talebi artırmıştır.

SAĞLIK 19.08.2020, 15:44 19.08.2020, 18:48
Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği kişilerin burunlarında doğuştan gelen ya da sonradan yaşamış oldukları kaza gibi durumlardan dolayı ortaya çıkmış olan şekil bozukluklarının ya da yapısal bozuklukların giderilmesi amacıyla başvurulan cerrahi bir yöntemdir.

Her ne kadar adından cerrahi yöntem olarak bahsedilse de burun estetiği son derece acısız ve ağrısız uygulanabilen bir estetik operasyondur. Duruma göre maksimum 1-2 saat sürecek bir operasyonla burunda var olan tüm şekil bozukluklarının ortadan kaldırılması ve daha estetik bir burna kavuşulması olanaklıdır. Bu doğrultuda doğru cerrah seçimi yapmak büyük önem arz etmektedir. 

Burun Estetiği Nedir? 

Estetik cerrahi alanında yaşanan gelişmeler, son dönemlerde bu tür uygulamalara olan ilgi ve talebi artırmıştır. Bu doğrultuda en sık başvurulan estetik yöntemlerden biri de burun estetiği operasyonudur. Burunda bulunan yapısal şekil bozukluklarının ortadan kaldırılması ve daha estetik görünüme sahip olan bir burna sahip olunması adına bu yöntem son derece avantajlıdır. Ancak burun için estetik operasyona girmek isteyen kişiler, bu işlemi güvendikleri sağlık merkezlerinde ve deneyimli cerrahlar eşliğinde yaptırmalıdır. Aksi halde istenmeyen durumlar ile karşılaşılması söz konusudur. 

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği yaptırmak isteyen kişiler ilk önce bunun için ne kadar uygun olduklarının tespit edilmesi için doktor muayenesine başvurmalıdır. Uzman cerrahlar, kişinin bu operasyon için ne kadar uygun olduğunu belirlemek ve uygulanabilecek operasyonun yol haritasının çizilmesi için tıbbi görüntüleme yöntemlerinden yararlanmaktadır.

Burun estetiği operasyonu için uygun görülen kişiler duruma göre kısmi ya da genel anestezi yöntemlerinden biri kullanılarak operasyona alınmaktadır. Bu doğrultuda kullanılan iki yöntem bulunmaktadır. İlk yöntem, kesiklerin burun içinden atıldığı ve herhangi bir dikme işleminin olmadığı kapalı rinoplasti yöntemidir. Diğer bir yöntem olarak da burna dıştan kesik atılan ve operasyon sonrasında da dikilen kapalı rinoplastiden bahsetmek mümkündür. 

Burun Estetiği Fiyatları 

Burunlarında var olan şekil bozukluklarını gidermek amacı ile estetik operasyona girmek isteyen kişiler için net olarak belirlenebilecek burun estetiği fiyatları söz konusu değildir. Bu konuda operasyon gerçekleştiren sağlık merkezlerinin sayısı oldukça fazladır. Hem kamu hastanelerinde hem de özel sağlık kuruluşlarında bu hizmeti alabilmek mümkündür.

Operasyonun yapılacağı sağlık merkezinin fiyat politikalarının yanı sıra uygulanacak işlemin niteliği de fiyatlar üzerinde belirleyici bir role sahiptir. Bu yüzden de fiyatlar konusunda net bir bilgi almak için, operasyona girilmek istenilen sağlık kuruluşu ile irtibata geçmek daha doğru olacaktır. 

Burun Estetiği Sonrası 

Burun estetiği operasyonu kadar, operasyon sonrası süreçte son derece önemlidir. Hatta denilebilir ki operasyon sonrası süreç, istenilen sonucun tam olarak alınabilmesi için daha önemlidir. Bu süreçte kişilerde kısmi ağrılar ya da zaman zaman burun kanamalarının olması mümkündür.

Bu durumda korkmamak gereklidir. Ayrıca dikişlerin zorlanmaması ve yeni bir şekil bozukluğunun yaşanmaması için 10-15 gün kadar burun içine su verilmemeli ve sert bir şekilde sümkürülmemelidir. Başarılı bir iyileşme süreci geçirmek için doktorun tüm tavsiyelerine özenle uyulmalıdır.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Burnunda var olan şekil bozukluğunu düzeltmek isteyen ancak burun estetiği operasyonu gibi cerrahi yöntemlere başvurmak istemeyen kişiler için ameliyatsız estetik operasyonu olanağı da mevcuttur. Ancak ameliyatsız olarak uygulanan bu yöntem ile her türlü durumda sonuç alabilmek mümkün değildir.

Ameliyatsız estetik yönteminde burunda şekil bozukluğu bulunan bölgelere silikon türü bir madde ile dolgu yapılmaktadır. Burun estetiği yöntemine göre daha acısız ve kısa sürede tamamlanan bu yöntem, burun küçültme gibi cerrahi müdahale gerektiren durumlarda ise işe yaramamaktadır.

https://www.erkinonsal.com/burun-estetigi/ <-- hakkında bilgi için hemen randevu alın.

Yorumlar (0)