Botoks

Botoks uygulaması, bilindiği üzere cildin kırışıklıklarını ve sarkıklığı gidermek için yapılan bir uygulamadır.

Botoks

Botoks uygulaması, bilindiği üzere cildin kırışıklıklarını ve sarkıklığı gidermek için yapılan bir uygulamadır. Botoks uygulamasındaki fiyatlara gelince; genelde enjeksiyonun yapıldığı alana göre değişkenlik göstermektedir. Fiyatlar tedavi edilen alanın sayısına göre belirlenebilmektedir. Eğer tedavi edilecek olan alanlar birden fazla ise, kliniğe göre indirimlerde söz konusu olabilmektedir. Tedavi edilen alanın genişliğine göre de fiyatlar konulabilmektedir. Fiyatlandırma alan genişliğine göre ünite başına yapılmaz, fakat uygulamadan önce hasta ve doktor arasında konuşma geçer ve ona göre uygulama fiyatı hesaplanır. Uygulama için gerekli dozun miktarı da fiyatta değişkenlik gösterebilmektedir. Bunların yanı sıra, aynı zaman fiyatta değişkenlik gösterecek olan bir diğer husus ise, tedaviyi yapacak olan kişidir.

Botoks Uygulaması Nedir?

Op. Dr. Nuri Soysal’ın sitesinde yer alan bilgilere göre Botoks bir estetik operasyondur, fakat hasta herhangi bir ameliyattan geçmez. Botoks enjekte edilerek yapılan bir operasyondur, fakat sağlıklı olması açısından uzmanların yapması çok önemlidir. Botoks uygulamasını uzmanlara yaptırdığınızda, fiyat hastaya göre oldukça yüksek görünebilir, fakat alacağınız sonuç ise sağlam ve kalıcı olacaktır. Botoks fiyatı tamamen yaptıracak olan kişiye bağlıdır. Botoks yaptırarak kendinizi daha genç bir hale getirebilir veya daha düzgün bir görüntüye sahip olabilirsiniz, fakat şöyle bir gerçek söz konusu ki, ne kadar çok botoks yaptırmak isterseniz, o kadar daha pahalı olacaktır. Bu sebeple hangi bölgelere en çok botoks uygulaması yaptırmak istediğinizi çok iyi düşünmeniz gerekiyor.

Botoks Uygulaması Nasıl Yapılır?

Botoks yaptırmak istediğiniz bölgelere karar verdikten sonra, kliniğe veya hastaneye giderek, doktorunuz ile konuşarak, hangi bölgelerin daha fazla botoks’a ihtiyacı olduğunu sorabilirsiniz. Yaptırmak zor bir işlem değildir, fakat emin olmanız gerekiyor, çünkü botoks yaptırmak istediğiniz alan sayısı ve alanların genişliği ne kadar fazla olursa, o kadar daha fazla fiyatı yüksek olacaktır. Botoks tedavisi bir diş çektirmek gibi değildir. Gerçekten cildinizi gerdirmeye ihtiyaç duyduğunuz bölgeler varsa, botoks yaptırmayı düşünebilirsiniz, fakat çok iyi karar vermeniz lazım. Eğer sadece sağlığınız açısından botoks yaptırmak isterseniz, bu uygulama çok pahalı değildir, çünkü sadece birkaç tane botoks enjeksiyonu sağlanacaktır. İnternet üzerinden fiyat araştırması yapabilirsiniz, fakat en sağlıklı fiyat bilgisini botoks’u yaptıracağınız doktorunuzdan alabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER