Baba Kız PAÜ Hastanesini Tercih Etti

Avustralya’dan gelen baba kız tüp mide ameliyatı için PAÜ Hastanesini tercih etti. Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Obezite ve Metabolik Cerrahi Bölümü olarak tam teşekküllü modern cihazlarla donatılmış bir şekilde on yıldır hizmet veriyor.  

SAĞLIK 08.04.2019, 10:51
Baba Kız PAÜ Hastanesini Tercih Etti

HABERDENİZLİ.COM

PAÜ Hastanesinde Ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrahi AD. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Onur Birsen yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; On yıldır bu ameliyatları gerçekleştirmekteyiz. Bu sürede yaklaşık 1000’den fazla obezite ameliyatı gerçekleştirdiklerini söyleyen Doç. Dr. Onur Birsen özellikle yurtiçi ve yurtdışından gelen obezite problemi yaşayan hastalarımıza başta Sleeve gastrektomi (tüp mide ameliyatı) olmak üzere Gastrik By-passs, Sadi-S, Transit Bipartisyon gibi birçok ameliyat seçeneği sunabildiklerini ifade etti. 

19 Yaşındaki Hastamız Uzun Süre Diyet ve Spor Yapmasına Rağmen Kilo Verememiş

19 yaşındaki Yaren Acısulu 15.000 km uzaktan Avustralya’nın Melbourne şehrinden hastanemize  gelip sleeve gastrektomi dediğimiz tüp mide ameliyatı oldu. Çocukluğundan beri kilo problemi yaşayan, uzun süredir diyet ve spor yapmasına rağmen kilo veremeyen Yaren Acısulu ‘ya başarılı bir ameliyat yaptıklarını ve 1 yıl gibi bir sürede fazla kilolarından kurtulabileceğini söyledi. Avustralya’dan gelen 3. Hastamız olan Yaren’in babasını da  5 yıl önce obezite nedeniyle  tüp mide ameliyatı yapmıştık. Hastanede 3 gün yattıktan sonra taburcu edilen Yaren Pamukkale ve İzmir’i gezme fırsatı bulduktan sonra ülkesine döndü.
Doç. Dr. Birsen son olarak şunları söyledi ; Sağlık Turizmi sertifikası aldıktan sonra yurtdışından gelen hasta sayımızda artma oldu. Çok çeşitli ülkelerden başta Almanya olmak üzere Avrupa’dan, Kanada, Avustralya gibi kıtalar arası ülkelerden de gelen obez hastalarımıza elimizden geldiğince en iyi olanakları sunmayı hedefliyoruz dedi.
 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
16
parçalı az bulutlu