Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Uygulanır

Cildin güzelleşmesini ve gençleşmesi ne isteyen herkesin ister kadın isterse de erkek olsun başvurduğu birçok yöntemden birisi de ameliyatsız yüz germe işlemidir.

SAĞLIK 05.02.2021, 10:14
Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Uygulanır

Cildin güzelleşmesini ve gençleşmesi ne isteyen herkesin ister kadın isterse de erkek olsun başvurduğu birçok yöntemden birisi de ameliyatsız yüz germe işlemidir. Bunların en ağır olanı ameliyatla gerçekleştirilen işlemler olduğu için son zamanlarda ameliyatsız tedavilerle yapılan bakım türleri oluşturulmuştur.

Ameliyatsız olarak gerçekleştirilen bu yöntemler birçok farklı aşamada ve çeşitte olduğundan herkes kendi cildine uygun olanı veyahut da bütçesine uygun olanı tercih edebilir. Cildin daha güzel ve doğal bir görünüşe sahip olmasının yanı sıra gençleşmesini ve güzelleşmesini de sağlayacaktır. Ameliyatsız yüz germe işlemi de cildiniz için hem daha doğal hem de oldukça faydalı olan yöntemlerden bir tanesidir.

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Birçok farklı çeşidi bulunduğundan dolayı herkesin cildine, bütçesine, tarzına ve ihtiyacına hitap edecek kadar yönteme sahip olan ameliyatsız yüz germe işlemleri cildin daha gergin ve sıkı bir şekilde hatta bulunduğu yaştan daha genç görünmesine de vesile olacaktır.

Ciltte bulunan yaşlılıktan dolayı veyahut da genetik yapılanmadan dolayı meydana gelen kırışıklıkların giderilmesi için en etkili yöntemlerden olan yüz germe işlemi genellikle 30 yaştan yukarıda olan bayan ve erkekler için tercih edilir. Bu yöntemlerden bir tanesi kilit askı yöntemidir ki, bu işlem için özellikle tasarlanan silikon ip ve esnek iğne kullanılarak uygulanır. Son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen bu yöntem daha hassas ve ince bir cilde sahip olan genç yaştaki kişiler için kullanılır ve etkisi hemen hemen en az 2 yıl kadar sürmektedir.

Cildin sıkılaşmasını, çizgilerin giderilmesini sağlayan kilit askı yöntemini ip uygulamasıyla tercih edenler genellikle olgun yaşa sahip olanlardır. Tabii ki bu uygulamanın gerçekleşmesi için lokal anestezi uygulanması gerekir ve aynı zamanda en uzun süreli fayda sağlayan yöntemlerin başında gelir. Bunun yanı sıra dermapenli PRP yöntemi ile yüzden kan alma işlemi ve altın iğne yöntemi gibi birçok farklı yöntemi de vardır.

Sivilce İzi Tedavisi

Bazen yağlı ciltten dolayı bazen de genetik sebeplerden dolayı cilt üzerinde sivilcelenme yaşanabilir. Bu durumlarda cildin daha pürüzsüz görünmesi için ve asıl güzel haline dönebilmesi için sivilce izi tedavisi uygulamak gerekebilir. Bu sayede hem istenmeyen görüntüye sebep olan sivilcelerin giderilmesi sağlanır, hemde cilt daha sağlıklı ve canlı bir görünüm kazanır.

Sivilcelerden bir an önce kurtulmak isteyen kişiler yanlış tedavi yöntemi uygulayarak ciltte sivilce izlerinin kalıcı olmasına sebebiyet verebilir. Böyle durumlarda ise istenmeyen görüntü hem cildin renginin değişmesine sebep olur, hemde göz alıcı bir görüntü ortaya çıkmaz. En güzel çözüm doğru yöntem ile izleri gidermektir.

Sivilce İzi Tedavisi Nedir?

Sivilcelerin yanlış bir yöntemle giderilmeye çalışması ve yağ bezelerinin fazlalığından dolayı cilt yapısında sivilce izlerinin kalması kimsenin kabul etmeyeceği bir görüntüye yol açar. Bunları gidermenin en iyi yöntemi lazer yöntemi ile izlerin giderilmesidir. Kimyasal peelingler bu aşamada devreye girdiğinde istenilen sonuca ulaşılabilir fakat bazen fraksiyonel lazer yöntemi daha etkili sonuçlar için tercih edilebilir.

Karbon Peeling Kimlere Uygulanır

Cilt bakımının hemen hemen her türlü ihtiyacını karşılayan ve cildin sıkılaşması, çizgilerin giderilmesi, renk tonunun açılması, lekelerin giderilmesini isteyen herkesin baş vurduğu karbon peeling oldukça etkili yöntemdir. Kömürün yüksek ısı sayesinde karbona dönüşerek peelingleştirilmiş halidir.

Karbon Peeling Fiyatları

Karbon peeling cilt üzerinde ne amaçla uygulanacaksa ve cildin durumuna göre kaç seans uygulanacaksa o kadar farklı fiyatlara sahip olacaktır. Örneğin cildin sıkılaştırılması ve gözeneklerin küçültülmesi için uygulanacak birkaç seanslık karbon peeling ile leke giderici olarak kullanılanlar aynı fiyatta olmayacaktır.

Yorumlar (0)