banner1348

92 Yaşındaki Hasta 35 Dakika da Sağlığına Kavuştu

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalında ameliyat olan 92 yaşındaki Ali Tüzen sağlığına kavuştu.

92 Yaşındaki Hasta 35 Dakika da Sağlığına Kavuştu
banner1336

HABERDENİZLİ.COM

PAÜ Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi AD. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilgin Emrecan, ameliyatı ileri yaş ve akciğer hastalığı nedeniyle yüksek riskli olan 92 Yaşındaki Ali Tüzen’i sağlığına kavuşturdu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Emrecan, “Göğüs boşluğunda aortta 7 cm’lik kese şeklinde aort anevrizması nedeniyle hastaneye başvuran hasta, aynı zamanda kronik akciğer hastalığı nedeniyle sürekli öksürük yakınması şikayetiyle bize geldi. Kese şeklinde anevrizmaların patlama riski diğer anevrizmalara göre daha yüksek olması ve yine patlama riskini artıran akciğer hastalığı nedeniyle ameliyat kararı aldık. Ancak ameliyatı ileri yaş ve akciğer hastalığı nedeniyle yüksek riskli olduğundan öncelikli olarak kapalı ameliyat olan kapalı stent uygulamasına karar verildi” dedi. 

Emrecan, kapalı ameliyatları riskli hastalarda lokal anestezi ile uygulanabilmesi, kısa yatış süreleri ve kısa işlem süreleri nedeniyle öncelikli tedavi seçeneği olarak tercih ettiklerini belirtti. 

İşlemin hasta uyutulmadan lokal anestezi ile yapıldığını ifade eden Prof. Dr. Bilgin Emrecan, 35 dakikalık başarılı işlem sonrası hastada anevrizma tedavisi uygulandığını ve ikinci günde şifa ile taburcu edildiğini belirtti.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2017, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER