4 Aylık Nebahat'ın Aşısı 'Tıp'ta Kabul Görmüyor

Denizli'nin Çardak ilçesinde dünyaya gelen henüz 4 aylık bir bebek olan Nebahat'ın SMA Hastası olduğunun saptanması üzerine, küçük kızın tedavisi için zikredilen ilacın henüz tıp literatürüne girmediği belirtildi.

4 Aylık Nebahat'ın Aşısı 'Tıp'ta Kabul Görmüyor
Ak Parti Denizli Milletvekili Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabi Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Şahin Tin, Çardak’ta yaşayan SMA (Spinal Müsküler Atrofi) hastası 4 aylık Nebahat Akpınar’la ilgili haberler üzerine birçok kurumla iletişim kurarak konuyu araştırdığını, küçük kızın tedavisini sağlayacak bahse konu aşının, bilimsel olarak kabul görmediği bilgisine ulaştığını açıkladı.

Milletvekili Şahin Tin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Nebahat Akpınar’ın rahatsızlığını ve ailesinin çare arayışlarını konu edinen haberler üzerine, yardım edebilmek umuduyla bir dizi araştırma yaptım. Hem ilgili kurumlardan, hem de söz konusu hastalıkla ilgili nöroloji uzmanlarından bilgi aldım. Haberde kızımızın tedavisini sağlayacak çare olarak anılan söz konusu aşının henüz tıp literatüründe bilim kurulları tarafından kabul görmediğini, bu nedenle yasal izin verilmediğini öğrendim. Nebahat ve Ailesi’nin durumunu bundan sonra da takip edeceğiz. Tıptaki gelişmeler, eğer küçük kızımızın iyileşmesi ya da hayat kalitesinin iyileştirilmesine imkân sağlarsa ve bunun yasal zemini oluşursa, her türlü yardımı yapmaya hazırız” dedi.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2015, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER