3 Tesla Emar Nedir?

MR görüntüleme çeşitleri arasında yer alan 3 tesla emar, kullanım itibariyle en kolay ve hastalar açısından da en rahat olan MR çeşididir.

SAĞLIK 15.02.2021, 12:13
3 Tesla Emar Nedir?

MR görüntüleme çeşitleri arasında yer alan 3 tesla emar, kullanım itibariyle en kolay ve hastalar açısından da en rahat olan MR çeşididir. Hastalar, en sade şekilde giydirilir, üzerlerinde hiçbir metal olmamasına özen gösterilir. Ardından hareketli masaya yatırılır ve görüntüleme hizmeti başlar. Tamamen alanında uzman personeller tarafından uygulanan bir görüntüleme yöntemidir. Kardiyoloji, nöroloji, ortopedi ve diğer kullanım alanlarına sahiptir. Hastaların korku ve endişeye kapılmadan, rahat bir şekilde, hareket etmeden görüntü vermelerine de olanak sunar. İlaçlı ya da ilaçsız olarak ikiye ayrılır. Hangi türde görüntüleme yapılması gerektiğine alanında uzman doktorlar karar verir.

3 Tesla Emar Kimlere Uygulanır?

Küçük yaş gruplarına da yetişkin yaş gruplarına da yaşlı yaş gruplarına da uygulanabilen bir MR çeşididir. Yüksek çekim gücü mevcuttur ve özellikle de profesyonel cihazlar sayesinde görüntülenen tüm alanların yüksek çözünürlükte görünmesine de olanak sağlar. Hem kalitesiyle hem de rahatlığıyla adından söz ettiren bu sistem, kalp ve damar hastalıklarını, beyin hastalıklarını ve özellikle de kas ve eklem ve kemikle alakalı meydana gelen hastalıkları teşhis etmek için tercih edilir.

3 Tesla Emar Amacı Nedir?

Çeşitli görüntüleme yöntemleri arasında daha sık tercih edilen 3 tesla emar her geçen gün kullanımda ve gelişmede artış göstermeye devam ediyor. Alanında uzman doktorlar tarafından tavsiye edilen ve gelişmiş cihazlar kullanılarak hayata geçirilen 3 tesla emar sayesinde hastalıkların teşhisi artık çok daha kolay yapılıyor. Yediden yetmişe ihtiyaç duyan herkes için yapılan bu görüntüleme hizmetinin en büyük amacı, tahlil ya da farklı teşhis ve tetkik yöntemleri ile ortaya çıkmayan hastalıkları teşhis edebilmektir. Daha çok kalp, damar, beyin ve eklem hastalıklarına dair kullanıldığı da en bilinen özellikleri arasında yer alır. Oldukça güçlü çekime ve HD görüntüleme olanağına sahiptir. Bu nedenle diğer birçok çeşide oranla daha fazla tercih edilir.

Rahim Filmi Nasıl yapılır?

Kadın hastalıkları en çok meydana gelen hastalıklar arasında yer alıyor. Özellikle de geliştikçe birçok hastalığa kapı olan rahim için, sorunun ne olduğu özel olarak belirlenen rahim filmi fiyatları kapsamında belirlenir. Daha net teşhisler koyabilmek ve en kısa süre içerisinde en doğru tedavi yöntemini uygulamaya geçirmek için rahim filmi fiyatları her zaman idealdir. Uygun fiyatlar kapsamında ihtiyacı olan herkes kolaylıkla bu hizmetten faydalanabilir.

Rahim Filmi Fiyatları

Özel ya da kamu olmasına bağlı şekilde belirlenen rahim filmi fiyatları, rahimde yapılacak olan işleme ve hastalığın teşhis türüne göre de değişiklik gösterebilir. Rahim ağzında, vajina bölümünde, rahim duvarlarında ya da daha iç bölümlerde meydana gelen hastalıkların teşhis ve tedavisi için film çekimi her zaman daha ön plandadır. Tahlil ya da farklı yöntemlerle hastalığın ne olduğu anlaşılmadığı takdirde, en sık başvurulan yöntemler arasında rahim filmi çekimi yer alıyor.

Görüntüleme Merkezi Hizmetleri Nelerdir?

Sık sık başvurulan görüntüleme merkezi kapsamında Mr ve film hizmeti sunuluyor. Vücutla ve iç hastalıklarla alakalı meydana gelen tüm hastalıkların teşhisinde en doğru yolları hayata geçirmek için görüntüleme merkezi birçok şekilde hizmet sunmaya devam ediyor.

Görüntüleme Merkezi Ücretleri Ne kadar?

Özel ya da kamuya bağlı olmasına göre değişkenlik gösteren ücretlere sahiptir. Sizler de kardiyoloji, nöroloji, ortopedi ya da kadın hastalıkları uzmanı tarafından bir görüntüleme merkezi bünyesinde yönlendirilebilir ve burada gerekli olan tüm taramaları ve görüntüleme işlemlerini 7 gün 24 saat boyunca yaptırabilirsiniz.

Yorumlar (0)