Ülkemiz son dönemde kurdaki yüksek dalgalanma nedeniyle üretici, tedarikçi ve tüketici açısından zor günler geçirirken Avrasya Yönetici, Sanayici ve İşadamları Dernerği (AYSİAD) ekonomik öneriler açısından önemli bir etkinlik gerçekleştirdi. Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) İngilizce İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Aygören, belirsizliklerle dolu ekonomik gelişmelerin yaşandığı bugünlerde AYSİAD üyelerine tavsiyelerde bulundu.

AYSAİD Başkanı Mahmut Catlık’ın girişimleri ve dernek üyelerinin katılımı ile önemli bir etkinlik gerçekleştirildi. Dünyadaki ekonomik gelişmeler ve bu gelişmelerin ülkemize etkisi PAÜ İİBF eski Dekanı ve  İngilizce İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Aygören tarafından AYSİAD üyeleri ve Genç AYSİAD’a anlatıldı.
Ülkemizde özellik son ayda kurdaki büyük dalgalanmalar, piyasalardaki belirsizliği arttırırken, tedarik zinciri problemleri, arz yönlü problemler, talepdeki hareketlilik gibi faktörler de belirsizliğin artmasında neden oldu. Bu çerçevede işletme yönetimi açısından alınabilecek tedbirler üzerine Prof. Dr. Aygören AYSİAD üyelerine sunum gerçekleştirdi.  Aygören önümüzdeki dönemin enflasyonist bir dönem olacağı üzerinde durarak bu bakış açısıyla işletmelerin risklerini yönetmesi gerektiği üzerinde durdu.  
Prof. Dr. Aygören yapılması gerekenleri;
1-Bu dönemde yabancı para ile borçlanmadan kaçınılması gerektiğini,
2-Stok yönetiminin önem arz ettiğini belirterek stok değerlerinde reel kayıpların önlenmesi gerektiğini, 
3-Verimliliğin artması açısından tam kapasitenin kullanılması gerektiğini,
4-İşçi verimliliğini arttırmalısı gerektiğini,
5- Fiyatlama politikasının doğru yapılası gerektiği şeklinde sıraladı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un oğlu Denizli’nin damadı oldu TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un oğlu Denizli’nin damadı oldu

Prof. Dr. Aygören’in sunumunun  tamamını  Aysiad youtube kanalından izleyebilirisiniz.
https://www.youtube.com/channel/UC3YIIcUyfoBm9QiGI8v4kjg/videos 

Prof. Dr. Aygören, AYSİAD Üyelerine Belirsiz Ekonomik Şartlarda Tavsiyeler

Prof. Dr. Aygören, AYSİAD Üyelerine Belirsiz Ekonomik Şartlarda Tavsiyeler