Zeybekci’yi ilk kutlayanlar arasında ben de kutlayacağım

CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Yurtseven, AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci’nin Başbakan Erdoğan’ın A takımında yer almasından siyaseten mutluluk duyacaklarını belirtti.

Zeybekci’yi ilk kutlayanlar arasında ben de kutlayacağım

CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Yurtseven, AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci’nin Başbakan Erdoğan’ın A takımında yer almasından siyaseten mutluluk duyacaklarını belirtti. Merkez ilçe başkanı Yurtseven, “Nihat Bey böyle bir göreve gelsin ilk kutlayanlardan biride ben olacağım” dedi. 30 Eylül’de yapılacak AK Parti Büyük Kongresi öncesinde, gazete ve televizyonlarda Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci’nin A takımında yer alacaklar arasında gösterilmesini memnuniyetle karşıladıklarını anlatan Yurtseven, Denizli’nin siyasetteki yükselişinden mutluluk duyacaklarını vurguladı. Denizli’nin siyasetin vitrininde yer almasını kazanç olarak gördüklerini söyleyen Yurtseven, “Sayın Nihat Zeybekci’nin böyle bir göreve gelmesi, A takımında yer alması siyaseten bizleri de mutlu eder. Siyaseten rakip olsak ta, bunu gerçekten samimi bir şekilde söylüyorum, Nihat Bey böyle bir göreve gelsin, ilk kutlayanlar arasında ben de olacağım. Siyaseten rakip olmamız ayrı, Denizlili bir arkadaşımızın etkin bir göreve gelmesi ayrı bir konudur. Bu Denizli için bir kazançtır, Denizli siyasetinin ağırlığıdır. Olaya böyle bakıyorum. Bizim sübjektif düşüncelerimiz yok. Bizim inançlarımız, duygularımız samimi ve net.” dedi.
Apartmanlarda bile örgütleniyoruz
CHP’nin örgütlenme çalışmalarıyla ilgili olarak ta CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin’in Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na getirilmesinin ardından, örgütlerde çalışma heyecanının arttığını dile getiren Yurtseven, “Bizim mahallelerde ilk kez Denizli’de uygulamaya başladığımız bir sistem var. Tüzüğümüze göre her mahallede bir sorumlu olması gerekiyor. Biz dedik ki, nüfusu büyük olan bir mahalleyi tek bir kişinin yönetiminde organize edebilmek mümkün değil. Bu nedenle her mahallede 10’ar kişilik yönetim ekipleri oluşturalım. Bu yönetimler altlarında kadın ve gençlik kolları örgütlenmesini yapsınlar ve o mahalleden sorumlu olsunlar. Yani her sokağın her mahalle de birer sorumlusu olsun. Hatta ve hatta her binanın bir sorumlusu olsun. Genel Başkan Yardımcımız Adnan Keskin örgüt kabuk değiştiriyor, ‘sokağa ineceğiz’ diyor. Biz muhalefeti sokakta, mahallede, evde, iş yerinde, binada yayarak sürdürüyoruz. Bunu örgütlenme ile yapıyoruz. CHP’nin bir tek malzemesi var, o da insan unsuru. Siyasette doğru olan da budur. Biz insanımıza sahip çıkacağız. Biz insanımızın sevgisini kazanacağız. Biz insanımıza CHP’nin umudunu aşılayacağız. Bunun sonuçlarını seçimlerde göreceğiz.” Diye konuştu.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2012, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER