Yurtseven: Yeni yapılan yol, bir yıl geçmeden çöktü

CHP Denizli Merkez İlçe Başkanı Ömer Yurtseven, Denizli Belediyesi'nin Adalet Mahallesi'nde yaptığı yeni yolun, bir yıl geçmeden çöktüğünü söyledi.

Yurtseven: Yeni yapılan yol, bir yıl geçmeden çöktü

CHP Denizli Merkez İlçe Başkanı Ömer Yurtseven, Denizli Belediyesi'nin Adalet Mahallesi'nde yaptığı yeni yolun, bir yıl geçmeden çöktüğünü söyledi. Bu çökmenin belediyenin üstyapı çalışmalarında standartlara uymadığının göstergesi olduğunu iddia ederek, “Asfaltlamada kaliteden çok makyaja önem verdiğinin somut bir göstergesidir. Kentin en işlek caddelerinden biri olan adliyeyle Aydem hizmet binası arasındaki yolda meydana gelen çöküntünün uzunluğu 100 metre, genişliği ise 10-13 metre arasındadır. Çökmenin meydana geldiği alanda silbaştan bir çalışma başlatılmıştır. Yol tek şerit olarak trafiğe kapatılırken belediye ekipleri, adeta parçalanan asfaltı kepçelerle sökmeye başlamışlardır.” dedi.

Çöken yolu fotoğraflarla belgelediklerini söyleyen CHP İlçe Başkanı Yurtseven, “Yolun çökmesi, iyi dolgu malzemesinin kullanılmaması ve asfaltlama öncesi iyi sıkıştırılmamasından kaynaklanmıştır. Nitekim belediye işçileri de bu tespiti doğrulamıştır. Yol güzergâhındaki kaldırımlarım bile çökmeye başladığı da tarafımızca belgelenmiştir. Yaşanan olay, açıkça bir rezalettir. Aslında yolla birlikte AKP’li Denizli Belediyesi de çökmüştür. Üstyapı ve asfalt çalışmaları ciddi bir iştir.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2013, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER