Yücel Güngör Ak Parti İl Başkanı Olmak için Onay Aldı

Yücel Güngör, Ak Parti Denizli il başkanlığına aday olmak için genel merkezden onay aldı.

POLİTİKA 20.12.2020, 13:34 21.12.2020, 09:40
Yücel Güngör Ak Parti İl Başkanı Olmak için Onay Aldı

AK Parti’nin kurulduğu ilk günden itibaren içerisinde çeşitli görevler alan Yücel Güngör, partisinin il kongresinde il başkanı olmak için onay aldı.

Denizli’den İstanbul’a il başkanı adaylığı için çağrılan 3 isim arasında yer alan Yücel Güngör, bugün İstanbul’da AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilk onayı alarak, Denizli’ye partisinin adayı olarak döndü.

AK Partisi’nin kuruluşundan bu yana her kademede görev alan Yücel Güngör, daha önce de Merkezefendi ilçe başkanlığı yapmıştı. Cumhurbaşkanı onayı almasından sonra açıklama yapan Güngör, Denizli’ye ilk mesajını şu sözler ile verdi, Hep birlikte tek yürek, Haydi Bismillah başlıyoruz.

Güngör, "Bize, onurlu aynı zamanda sorumluluğu ağır olan bu şerefli görevi şahsımıza emanet eden, başta Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bugüne kadar emeği geçen Ak Parti'ye gönül vermiş tüm Denizlili hemşehrilerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Denizlimiz için  dünden daha fazla çalışmaya Kararlıyız ve Mecburuz.. Daha Çok Çalışıp Daha Çok Başarılara imza atacağız. Denizlimizin 19 ilçesindeki  Ak Partimize gönül vermiş memleket sevdalılarımızla birlikte ve tek yürek olarak Denizlimize olan Vefa borcumuzu ödemek için hiçbir bahaneye sığınmadan dünden daha fazla çalışmak için yolculuğumuza bugün itibariyle başlıyoruz." dedi. 

YÜCEL GÜNGÖR KİMDİR?

1978 yılında Denizli’nin Karşıyaka Mahallesi’nde doğdu.
İlkokulu Karşıyaka İlkokulu’nda, ortaokulu Sevil Kaynak Ortaokulu’nda ve lise öğrenimini Denizli Cumhuriyet Lisesi’nde tamamladı. 
2002 yılında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Su Ürünleri Mühendisi olarak mezun oldu. 
Bir Tekstil firmasında İhracat-Pazarlama Yöneticisi olarak 20 yıl görev yaptı. 
İngilizce eğitimi için 6 ay İngiltere’de bulundu.
 Şuan kendi firmasında Yurtdışı- İhracat –Pazarlama işlerine devam etmektedir. 
Evli,  üç çocuk babasıdır. 
İyi derecede İngilizce biliyor.
 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)