Ümit Bahtiyar İddialı Konuştu, ‘Tarımda, Birlikte Üreteceğiz’

Millet İttifakının İYİ Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar İddialı Konuştu.

POLİTİKA 01.02.2019, 11:40 01.02.2019, 11:46
Ümit Bahtiyar İddialı Konuştu, ‘Tarımda, Birlikte Üreteceğiz’
banner1749

HABERDENİZLİ.COM

Millet İttifakı İYİ Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar 31 Mart yerel seçimlerinden sonra Denizli’de yaşam kalitesinin yükseleceğini ve bu anlamda toplumsal gelişim ve yenilenmenin 2019’da Denizli’de gözle görülür bir hal alacağını belirtti.

TARIMSAL KALKINMA PROJELERİMİZ HAZIR

Ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik sıkıntıların, pazar ve marketlerdeki fahiş fiyatların bilincinde olduklarını belirten Ümit Bahtiyar; yaşanan ekonomik sıkıntının temelinde üretim ekonomisinin, yerini tüketim ekonomisine bırakması olduğunu söyledi. Bahtiyar, “Ülke 17 yıl önce gördüğü kriz döneminden daha kötü bir halde ve çıkmazdadır. Tarımda Baklan ve Çivril’de çekirdek üreticisi kardeşlerimizin çekirdekleri, Çal, Buldan, Güney’de üzüm üreticilerimizin üzümleri ellerinde kalıyor. Çiftçilerimize sözümüz var, Denizli tarımda parmakla gösterilen bir dünya markası olacak. Ülkemiz ve Denizli’mizde kuruyemiş sektörü Çin’den çekirdek ithal eden bir duruma gelmişken, Baklan’daki üreticilerimizin çekirdeklerinin ellerinde kalması geldiğimiz durumun aleni göstergesidir. Bu durumların tekrar yaşanmaması için tarımsalkalkınma çalışmalarımızı, projelerimizi tamamladık. Çiftçimiz İYİ Belediyecilik anlayışı ile rahat bir nefes alacak” dedi.

“YAŞAM KALİTEMİZ ARTACAK”

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Denizli’de uygulayacakları toplumsal gelişim ve yenilenme projeleriyle sadece kent merkezinde değil, Denizli’nin tamamında yaşam kalitesini arttırmayı hedeflediklerini belirten Bahtiyar,  “Tavas Sarıabat’ta oturan Ahmet kardeşimiz, Çameli Yaylapınar’da oturan Hatice Teyzemiz, Çivril Kocayaka’da oturan Ali Amcamız’da Denizli’miz ve Denizlilimiz her şeyin en iyisini ve en güzelini hak ediyor. Denizlimiz İYİ Belediyecilik ile Derman bulacak. Denizli’de kaliteli üretim desteklenerek, hem üretirken, hem üretirken kazanacağız” dedi.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)