PAÜ ÖĞRENCİLERİ HOŞ KARŞILAMADI

Pamukkale Üniversitesi'nde 2014-2015 akademik eğitim yılının açılışı için Denizli’ye gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye bir grup PAÜ öğrencisi protesto gösterisinde bulundu.

POLİTİKA 16.10.2014, 16:21 16.10.2014, 16:23
PAÜ ÖĞRENCİLERİ HOŞ KARŞILAMADI
Pamukkale Üniversitesi kampüsü ana girişinde toplanan bir grup öğrenci “Akp’nin bakanı üniversiteye hoş gelmedin” yazılı pankart açarak sessizce bekledi. Grup bekleyiş sırasında sessizce oturarak Bakan Zeybekci’yi protesto etti.
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin üniversiteye gelişini protesto eden öğrenciler, basın açıklamasını okuduktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (4)
İsmail Töreye Cevap 7 yıl önce
önceden böyle okuyamıyorduk demişsin , senin sayın bakanın nihat bey nasıl ekonomi bakanı oldu ? denizli çağ atladı demişsin, denizli hala koca bir köyden başka birşey değil.. başka şehir görmemişsin belli ki o yüzden kendi yaşadığın köyü büyük şehir sanıyorsun.. zavallım
Hasan Altın 7 yıl önce
gençlerimizle gurur duydum gerçekten. özgür bilim alanı olması gerek üniversiteleri iktidarın hegamonyası için yeniden üretim alanı haline getiren atanmış rektörlere cevabı öğrencilerin vermesi kadar doğal bir tepki yok bence. yapılan bu protestoyu belediye başkanlığı dönemindeki icraatları(ki belediyenin zaten yapması gereken şeylerdir) öne sürerek eleştirmek ise üniversite kavramına biçimsel ve felsefi açıdan uzak olmanın sonucudur. ucuz hamasete gerek yok! iktidar üniversiteleri kullanabileceği biçimde şekillendiriyor ve buna karşı durmak oldukça elzem.
İsmail Töre ye Cevap veren Arkadaşa 7 yıl önce
Değerli Kardeşim, ben neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum, ve burada ilk önce bir Partiyle alakam olmadığını, yada bir Partiye savunmak için yazmadığımı, tam aksine kendi görüşümü yazdığımı belirtmek isterim, aynı zamanda benim ne yazdığımı anlayamayacak kadar bir bilginiz var, yani yazılana bile anlamayanını, yoksa düşüncelerine yazanamı zavallım denir onu açık bırakıyorum.
Ben önceden böyle okuyamıyorduk dedim, okumadık demedim, bana zavallı diyen kardeşime, okuyamadık ve okumadık türkçemizde farklı kelime, yani önceden ya kendi imkanlarımızda yada sayın Bakanımız gibi hayırseverler okuturdu, şimdi çok şükür Devlet Teşfikleri var, bunu söylemek istemişdim. Aynı zamanda bu zavallı dediğin kardeşin, dediğin gibi sadece Denizli görmedi, ben 45 sene Yurdışında değişik ülkerede yaşadım, Avrupayı da gördüm Amerikayıda, ya sen nereyi gördün be kardeşimde, Denizlimizi Köy olarak görüyorsun? Şimdi soruyorum hankimiz zavallı?
Saygılarımla.
İsmail Töre 7 yıl önce
İşte hep derler ya, okumuş cahilden korkacaksın diye, çok doğru bir söz, güzel Denizlimizden bir Bakan çıkdı, Türkiye vede özellikle Denizlimiz için Sayın Bakanımızım neler yaptığını herkez çok iyi biliyor, bir Denizlili olarak utandım, tek kelime ile yazıklar olsun, unutmayın çoğunuz bu Hükümet sayesinde okuyabiliyorsunuz, önceden böyle bir imkan varmıdı, ne şartlarla okuduğumuzu herkez biliyor. Madem Denzliyi ve Bakanımızı beyenmiyorsunuz, ozam gidin İzmir de okuyun izmirde yaşayın, 1 haftada farkı görürsünüz. Denizlimiz çağ atladı, bir çok yıllardır Büyükşehir olan İlleri geçti, siz hala neyin peşindesiniz? Yazık sizin gibi genclere, bukadar nankör olunmaz.