‘MHP’de kadınlar daha etkin olacak’

Denizli’de MHP İl Başkanı Zafer Kaplan, partinin tüm kademelerinde kadınların daha büyük görevler üstlenmesini istediklerini söyledi.

‘MHP’de kadınlar daha etkin olacak’

Denizli’de MHP İl Başkanı Zafer Kaplan, partinin tüm kademelerinde kadınların daha büyük görevler üstlenmesini istediklerini söyledi. Yeni yılla birlikte başlayacak ilçe kongrelerinde ilçelerdeki kadın kolları teşkilatlarının da yeniden yapılandırılacağını belirten İl Başkanı Kaplan, kullanılan oyların yüzde 50’sine sahip kadınların oylarıyla 2014 yerel seçimlerinde oy patlaması yapacaklarını iddia etti. MHP İl Kadın Kolları tarafından başlatılan, “Engelsiz Engelliye Bir Adım” projesi tanıtım toplantısı Kelleci Kardeşler Restoranda yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Kaplan, hakkıyla siyaset yapmak isteyen kadınları MHP çatısı altında buluşmaya davet etti. Kadın Kolları İl Teşkilatından başlayarak 18 ilçenin tamamında kadın kollarının daha etkili çalışması için il teşkilatı olarak destek vermeye devam edeceklerini belirten İl Başkanı Kaplan, “Partimizin seçim çalışmaları kadın kolları teşkilatlarının yeniden canlandırılması ile başlıyor. İl Kadın Kolları Başkanımız Leman Kalkan, önderliğinde merkez ilçe ve 18 ilçenin tamamında kadın kollarımız yeni heyecanlı isimlerle daha da güçlendirilecek. İlçelerde yapılacak olan kongrelerde kadın kollarına da yeni isimler tespit edilecek. Türkiye nüfusunun yüzde 50 sini oluşturan kadınlarımızın desteğini almak istiyoruz. Kadın kollarımızla ilgili başlattığımız çalışma 2014 seçimlerine ön hazırlık şeklinde olacak. Bu süreçte güçlendireceğimiz kadın kollarımız seçimde ev ev, mahalle mahalle, köy köy çalışacak. İl ve merkez ilçe teşkilatımızda kadınlara tüm desteği verecek. Partimize üye kadınlarımızın daha çok bir arada olması, fikir alış verişinde bulunması ve yeni projelerin hayata geçirilmesi için bu tür toplantıları daha sık yapacağız. Toplantıya katılan her kadın üyemizden yanında bir bayan arkadaşını daha getirmesini isteyeceğiz.” Diye konuştu.  
Engellilere destek olacaklar
Hazırladıkları “Engelsiz Engelliye Bir Adım” projesi ile küçük yaştaki çocukların farklı engel türleri hakkında topluma bilgi vereceklerini, engellilere verilecek desteklerle ilgili fikir jimnastiği yapacaklarını anlatan İl Kadın Kolları Başkanı Kalkan’da, proje sayesinde çocuklara karşılıklı saygı bilinci kazandırmak istediklerini vurguladı. İl Kadın Kolları Başkanı Kalkan, “Bunun için öncelikle bir proje takımı oluşturacağız. Bunlar, engellilerle ilgili ön yargıların giderilmesi için eğitim alacak. Daha sonra okul aile birlikleriyle eşgüdümlü hareket ederek, ilköğretim okullarındaki çocuklarımızın engelliler konusunda bilinçlenmesi ve ön yargılarının önüne geçilmesi için çalışacak. Engelli çocuklarımız ve yetişkinlerimizin önünde engel olan sorunların giderilmesi için kamuoyu oluşturacağız” dedi.

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER