banner1348

İşte Pamukkale'nin Yeni Adı

DSP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Yusuf Urem, geçtiğimiz günlerde katıldığı aday tanıtım toplantısında, göreve geldiğinde ilk işinin Pamukkale'nin adını değiştirmek olduğunu söylemişti. Urem bu değişikliğe gerekçe olarak da, Pamukkale'nin bir dünya markası olduğunu, belediye hizmetleri ile anılmaması gerektiğini öne sürmüştü. 

İşte Pamukkale'nin Yeni Adı

HABERDENİZLİ.COM

İlçeye Pamukkale adının verilmesi başından beri yanlış bir karar olduğunu söyleyen DSP Pamukkale Belediye Başkan adayı Yusuf Urem, "Geçtiğimiz 5 yıl boyunca Pamukkale Belediyesi kötü yönetimi ile anıldı. Örneğin Pamukkale Belediyesi yeni evlenenlere içi safsata dolu Evlilik kitabı diye çağ dışı bir kitap dağıttı. Pamukkale adını tüm Türkiye'ye rezil ettiler. "Kızlı erkekli apartları kontrol altına alacağız" dediler, ahlak zabıtası kesildiler. Ulusal basına malzeme oldular ve yine Pamukkale adını rezil ettiler. Kötü yönetimler, bir dünya markası ile anılmamalı." dedi.

YENİ ADI LADİK
Göreve geldiklerinde Pamukkale İlçesi'nin adını Ladik olarak değiştireceklerini söyleyen Urem, "Ladik Selçuklu kayıtlarına göre Denizli'nin eski adıdır. Halen daha Pamukkale ilçe sınırları içindeki Goncalı tarafında eski Ladik harabeleri bulunmaktadır. Denizli tarihine de atıfta bulunmak için Ladik isminin uygun olduğunu düşünüyoruz." diye konuştu.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2019, 11:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Horoz
Horoz - 3 ay Önce

Değişmedik omu kaldı başka sorunlara bakınHem onun adı çok güzel beyazkale temizliği Andırıyor durun durduğunuz yerde

Denizli
Denizli - 3 ay Önce

Kardeşim Pamukkalenin ismini degiştireceginize , Pamukkaleyi ismine yakışır şekilde yaşanır hale hetirmeyi vaad etseydiniz daha akıllıca olurdu çok güldüm bu yaklaşıma hep boş işler

Raziye şahin
Raziye şahin - 3 ay Önce

Pamukkale nin en büyük sorunuydu çünkü bir pamukkale lı olarak adımızdan memnunuz

Nazmi DEMİRAL
Nazmi DEMİRAL - 3 ay Önce

İlçe isimleri 5442 sayılı İl İdaresi Kanununa göre ancak kanunla değiştirilir. Yani ilçenin ismini değiştirebilmeniz için konu ile ilgili kanun çıkartmanız gerekir.

SIRADAKİ HABER