ESNAF EKONOMİNİN CAN DAMARI

AK Parti İl Başkanı Avni Örki Ahilik Haftası dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında esnaf ve sanatkârların toplumların, ekonominin can damarı olduğunu söyledi.

POLİTİKA 24.09.2014, 15:57 24.09.2014, 15:59
ESNAF EKONOMİNİN CAN DAMARI
Selçuklu ve Osmanlı Devletlerinden bugüne kadar esnaf ve sanatkârlarda birleştirici bir rol oynadığını ifade eden AK Parti İl Başkanı Avni Örki ahiliğin toplum için önemine dikkat çekti. Ahilik Teşkilatı’nın haksız rekabeti ortadan kaldırdığını vurgulayan Örki, “Ahilik, sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlayan, kaliteli üretimi benimseyen ve teşvik eden bir teşkilattır. Ayrıca kültür ve geleneklerimizi yaşatarak gelecek nesillere aktaran esnaf ve sanatkârlarımız toplumumuzun can damarlarıdır” dedi.
Örki, ahiliğin çalışma hayatının yanı sıra sosyal hayatın gelişmesine de büyük katkılar sağladığını ifade ederek, “Bu anlayış, günümüzde en çok ihtiyaç duyduğumuz değerleri özünde toplamaktadır. Ailesine, çevresine, vatanına, milletine ve dünyaya yararlı bir nesil yetiştirebilmek için ahilik sisteminden günün şartları doğrultusunda en iyi şekilde faydalanılması bir gerekliliktir. Toplumsal dokumuzun temelini oluşturan Ahilik kültürünün muhafazası, canlı tutulması, birlik ve beraberliğimizin sürdürülmesi için büyük önem taşır" şeklinde konuştu. Sözlerini tebrik dilekleriyle sürdüren Örki, “Başta Denizlili esnaf ve sanatkârlarımız olmak üzere, ülkemizde ve tüm Dünyadaki esnaf ve sanatkârlarımızın Ahilik Haftası kutlu olsun. Hepsine çalışma hayatlarında birlik, beraberlik ve başarı diliyorum” dedi.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)