banner1348

Eryılmaz: Biz İsrail ve ABD ile ittifak yapmadık

Saadet Partisi Denizli Milletvekili Adayı Ahmet Eryılmaz, ziyaretlerde kendisine yöneltilen ‘CHP ile ittifak yaptınız’ eleştirisine, Biz İsrail ile dost olmadık. Biz Amerika ile ittifak kurmadık. Ama AKP Amerika ile stratejik müttefik oldu” karşılığını verdi.

Eryılmaz: Biz İsrail ve ABD ile ittifak yapmadık

HABERDENİZLİ.COM

Saadet Partisi Denizli Milletvekili Adayı Ahmet Eryılmaz, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Gezilerinde esnaflarla kısa süreli sohbet yerine uzun süreli sohbetler eden Eryılmaz, kendisine ve partisine yöneltilen eleştirilere de açık yüreklilik ile yanıt veriyor. Saadet Partisi'nin CHP ile ittifak yapmasını eleştiren bir vatandaşa, "Biz İsrail ile dost olmadık. Ama AKP oldu. İsrail ise Filistinlileri katlediyor. Biz Amerika ile ittifak kurmadık. Ama AKP Amerika ile stratejik müttefik ve Amerika, Türkiye'nin etrafında ateş çemberi örüyor. Biz geçmişte Kıbrıs'ta zafer kazandığımız bir partiyle seçim iş birliği yapıyoruz" dedi.

“FAİZ ORANLARI YÜZDE 16'YI AŞTI”
Vergi sisteminin esnafı ezdiğini yönündeki bir görüşe Eryılmaz, “Biz Milli Görüşçüler geçmişte batmış halde devraldığımız 54. hükümeti hiç bir ek vergi koymadan ülkeyi içinde bulunduğu durumdan çıkardık. Bunu faize karşı olmamıza ve vatandaşın alın terine değer vermemize borçluyuz. Bugün faiz oranları yüzde 16'yı aştı. Bunun ana sorumlusu AKP iktidarının yanlış ekonomi politikalarıdır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER