ELİ KANLI İKİ TERÖR ÖRGÜTÜ ÇATIŞIYOR

MHP Denizli İl Başkanı Ferudun Ünal, Kobane’de yaşanan çatışmalar öne sürülerek ülkede karışıklık çıkartılmaya çalışıldığını belirterek, tüm kesimlere sağduyu çağrısında bulundu.

POLİTİKA 09.10.2014, 12:33 09.10.2014, 12:35
ELİ KANLI İKİ TERÖR ÖRGÜTÜ ÇATIŞIYOR

PKK destekçilerinin yurt genelinde Kobane’de yaşanan gelişmeleri bahane ederek ayaklanma girişiminde bulunduğunu ifade eden MHP Denizli İl Başkanı Ferudun Ünal, “Suriye’nin Aynel Arap kasabasında, bir süredir eli kanlı iki terör örgütü çatışmaktadır ve maalesef en büyük zararı yine coğrafyanın sivil halkı görmektedir. Aynel Arap’ta yaşayan sivillere karşı Türkiye Cumhuriyeti kucağını açarak insaniyetini bir kez daha göstermiştir. Buna rağmen terör örgütü PKK militanları ve destekçileri, Aynel Arap’daki iç savaş ortamını ve yaşanan IŞİD-PKK/YPG çatışmalarını gerekçe göstererek yurt genelinde bir ayaklanma girişiminde bulunmuştur. PKK militanları ve destekçilerinin ayaklanma girişimi sonucunda, an itibariyle 22 vatandaş hayatını kaybetmiş, onlarca vatandaş ise yaralanmıştır. Sokaklar alev topuna dönmüş, kamu malları ve araçları tahrip edilmiş, işyerleri yağmalanmıştır. Şehirlerimizde huzur kalmamış, asayişsizlik had safhaya çıkmıştır. Mevcut siyasal iktidarın açılım ihaneti adıyla başlattığı bizim ise ihanet süreci olarak başından bugüne ısrarlar vurguladığımız eli kanlı terör örgütüyle yapılan müzakereler ülkemizi maalesef bu noktaya getirmiştir.
Bölücü örgütün uzantıları tarafından özellikle çocuklar kullanılarak Türk Milleti’nin huzurunu bozmak, Türk Devleti’ni çaresiz göstermek adına ayaklanma başlatılmış ve siyasi iktidarın yaşanan gelişmeler karşısında adeta üç maymunu oynayarak olanları görmezden gelmesi sonucu da hedeflerine ulaşacaklarına inanır hâle gelmişlerdir.Milliyetçi, Ülkücü Hareket olarak önceliğimiz Türk Milleti’nin menfaatleri ve Türk Devleti’nin bekasıdır. Türk Milletini hedef alanlar, bunun akıbetini ve sonuçlarını iyi değerlendirmelidir. Milletimize karşı gerçekleştirmiş oldukları bu alçakça girişimin, tarihte olduğu gibi Türk Milletinin defalarca def etmiş olduğu, basit ve aşağılık bir denemeden öteye varamayacağını anlamalıdırlar” diye konuştu.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)